Niedziela, 12 lipca
19°C Wałbrzych
CZYTAJ RÓWNIEŻ
112 Wypadek na "35" - objazd przez Świebodzice Tragedie i dramaty Zadźgał własną siostrę i ciężko ranił matkę. Usłyszał już zarzuty Tragedie i dramaty Dramatyczny wypadek z udziałem młodego sportowca! Aktualności Otwarto rozbudowaną część Zakładu Endoskopii Zabiegowej Piłka nożna Podgórze Wałbrzych oficjalnie z awansem Aktualności Bohaterska postawa dzielnicowych Tragedie i dramaty Tragedia w Lutyni, brat zabił własną siostrę i ciężko ranił matkę! Tragedie i dramaty Jedna osoba zginęła w czasie pożaru! Aktualności Po katastrofie stracili klientów. „Nikt nie mówi nam, kiedy będziemy mogli wrócić do pracy” Piłka nożna Ekstraklasowy Widzew odwiedzi klub z naszego regionu

II liga piłkarska: Wysoka wygrana cieszy [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: PAW 1 min czytania

Piłkarze Górnika przystępowali do tego meczu poważnie osłabieni, ale mimo to pewnie wygrali.

Pozyskanie Marcina Folca okrzyknięto przed sezonem super ruchem transferowym. Do tej pory Marcin strzelił jednego gola i nie mógł się przełamać, ale dzisiejszym meczem udowodnił, że jest piłkarzem wysokiej klasy.

Mecz z UKP zaczął się nie najlepiej. To Zielona Góra mogła wyjść na prowadzenie, ale na szczęście w bramce Górnika stał Damian Jaroszewski, który zapobiegł utracie gola. Później lekką przewagę posiadali nasi gracze, lecz nie potrafili udokumentować jej strzeleniem gola. Wreszcie w 34. minucie pokazał się z dobrej strony Folc, który wykorzystał dośrodkowanie Zinke i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Kilka minut później znów Górnicy skutecznie zaatakowali. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radziemski. Goście kompletnie nie potrafili poradzić sobie z grającą niemal bezbłędnie defensywą Górnika.

Początkowe minuty drugiej połowy wskazywały na to, że Górnik wcześniej czy później zdobędzie kolejne gole. Tymczasem dość nieoczekiwanie to goście wywalczyli w 64. minucie rzut karny, ale najlepszego strzelca drugiej ligi Wojciech Okińczyca zatrzymał Jaroszewski. Górnik zaatakował z animuszem i znów gola zdobył Folc. W końcowych fragmentach meczu błąd popełnił bramkarz gości i znów skutecznością popisał się Folc, który ustalił wynik meczu.

Górnik Wałbrzych – UKP Zielona Góra 4-0 (2-0)

Górnik: Jaroszewski – Wepa, Wojtarowicz, Orzech, Sawicki - Rytko (84’ D.Michalak) Krzymiński, Radziemski, Moszyk - Folc, Zinke (74’ Chajewski)

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka