Czytających: 4143

Wałbrzych: II liga piłkarska: Górnik Wałbrzych – Polonia Bytom 1–0

Sobota, 5 października 2013, 18:21
Aktualizacja: 20:07
Piłkarze Górnika pokonali na własnym boisku Polonię Bytom 1–0 i wciąż liczą się w walce o awans do I ligi.

Początkowe minuty należały do wałbrzyszan, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. W 8. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Grzegorz Michalak, lecz nie trafił w bramkę. W 20. minucie Szuba zdecydował się na uderzenie z dystansu i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Później lekką przewagę osiągnęli goście. Polonia jednak, podobnie jak Górnik, miała olbrzymie problemy ze sforsowaniem defensywy. Po 45 minutach dość bezbarwnego meczu było 0-0.

Druga połowa toczyła się początkowo w niemrawym tempie. Oba zespoły ograniczyły się do sporadycznych ataków i uwagę przywiązywały głównie do obrony. W 65. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Grzegorz Michalak zdobył gola dla biało-niebieskich. Gol dla wałbrzyszan wpadł dość nieoczekiwanie, bowiem nic nie wskazywało na to, że nasi mogą wyjść na prowadzenie. Po stracie gola przebudzili się gracze z Górnego Śląska, ale strzały z dystansu bez większych problemów zatrzymywał Jaroszewski. Z minuty na minutę przewaga Polonii wzrastała, ale do poczynań defensywy Górników nie można było się doczepić. W doliczonym czasie gry goście postawili wszystko na jedną kartę, ale bez większego efektu. Za to nasi powinni zdobyć drugiego gola, ale w dogodnej sytuacji pudło zaliczył Folc.

Górnik Wałbrzych – Polonia Bytom 1-0 (0-0)

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, Wepa, Orzech, Sawicki – Szuba, G.Michalak, Rytko (87’ Folc), Radziemski, - Moszyk (79’ Chajewski), Zinke (70’ Bartkowiak) (87’ Migalski).