Czytających: 8610

Głuchołazy: II liga siatkówki: Juvenia Głuchołazy – Victoria PWSZ Wałbrzych 2–3

Niedziela, 7 października 2012, 11:27
Aktualizacja: 11:28
Po ciężkim boju siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali w Głuchołazach miejscową Juvenię 3–2.

Początkowe fragmenty pierwszego seta to dobra i uważna gra wałbrzyszan, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Gospodarze starali się tę różnicę zniwelować, ale nasi cały czas prowadzili 2-3 punktami. Ten set miał taki przebieg już do końca. Juvenia walczyła, ale to Victoria wygrał pierwszą partię do 20.

Początek drugiego seta to świetna gra Victorii i prowadzenie 7-3. Wałbrzyszanie rozkręcali się z minuty na minutę i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16-8. Zespół miejscowych nie potrafił odnaleźć swojego tempa gry i partia bez historii została wygrana przez Victorię do 16.

W III secie nastąpiło przebudzenie Juvenii. Od początku zespoły grały punkt za punkt. W kolejnych fragmentach tego seta Juvenia wypracowała kilka punktów przewagi (20-17). W decydujących momentach podopieczni Marka Olczyka popełnili kilka istotnych błędów i seta do 18 wygrali gospodarze.

Czwarty set to znów początkowo wyrównana walka (7-7). Z czasem znów Juvenia zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i zbudowała przewagę (18-15). Wałbrzyszanie walczyli, ale ostatecznie ulegli do 22, a to oznaczało, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break.

Decydujący set układał się po myśli Victorii. Nasi prowadzili 6-4, a później 12-10. Juvenia była w stanie doprowadzić do wyniku 13-14, ale punkt dający naszym wygraną zdobył Podgórski.

Juvenia Głuchołazy – Victoria PWSZ Wałbrzych 2-3

Victoria PWSZ: Leński, Jurczyński, Wierzbicki, Migdalski, Pizuński, Podgórski, Ostapiuk (l) oraz Tomiałowicz, Zieliński, Nowakowski, Muszyński, Kurzawiński.