Czytających: 10499

Żagań: II liga siatkówki mężczyzn: Awans siatkarzy

Poniedziałek, 25 marca 2019, 14:30
Aktualizacja: 14:40
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych pokonali w Żaganiu miejscowego Sobieskiego 3–2 i w serii do trzech wygranych zwyciężyli 3–0.

Pierwszy set od początku wskazywał na to, że nie będzie to łatwy pojedynek dla siatkarzy z Wałbrzycha. Podopieczni Janusz Bułkowskiego minimalnie prowadzili, ale gospodarze grali bardzo ambitnie. Nasi odskoczyli na 21-19, ale o wygranej partii decydowała szalona końcówka, na szczęście wygrana przez wałbrzyszan do 25.

W drugim secie Sobieski pokazał, że ma spory potencjał. Nasi rywale prowadzili 6-3, a następnie 15-9. Trener Bułkowski starał się mobilziować swoich graczy do skuteczniejszej gry i do mniejszej ilości błędów, ale na niewiele się to zdało, bowiem Żagań wygrał do 22.

Trzecia partia zaczęła się od wymiany ciosów, ale w pewnym momencie Aqua Zdrój zbudował 3 punkty przewagi (10-7). Z akcji na akcję gra wyglądała lepiej w wykonaniu Wałbrzycha i stąd wygrana do 19.

Czwarty set znów dobry w wykonaniu Sobieskiego. Miejscowi prowadzili 10-8, a przy stanie 15-14 w hali zgasło światło i mecz przerwano. Po usunięciu awarii ekipy wróciły na parkiet. Mimo bardzo ambitnej postawy, to Żagań przechylił szalę na swoją korzyść i wygrał do 23.

O końcowym triumfie decydował więc tie break. Nasi grali mądrze i spokojnie. Prowadziliśmy 6-4, 8-6, a gdy zrobiło się 13-10 stało się niemal pewne, że nasza drużyna nie da sobie odebrać wygranej i awansu do kolejnej rundy i tak faktycznie się stało, bowiem MKS wygrał do 10, a cały mecz 3-2 i serię 3-0.

Sobieski Żagań - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 2-3 (25-27, 25-22, 19-25, 25-23, 10-15)