Wałbrzych: II liga siatkówki mężczyzn: Wymęczona wygrana

Niedziela, 10 marca 2019, 10:24
Aktualizacja: 11:04
Autor: JAZ
Pierwszy mecz drugiej rundy play–off o awans do pierwszej ligi siatkówki pomiędzy MKS Aqua Zdrój Wałbrzych a zespołem Sobieski Arena Żagań dostarczył kibicom niespodziewaną dawkę emocji.

Wałbrzyszanie od samego początku grali pewnie i wydawało się, że po dwóch wygranych setach, raczej nie będą mieli problemu z rozstrzygnięciem tej konfrontacji na swoją korzyść. Niestety coś zacięło się w trzecim secie i pomimo tego, że drużyna Janusza Bukowskiego miała nawet w powietrzu piłkę meczową, nie potrafiła wygrać ani seta, ani meczu

Dwie kolejne partie przyniosły więc nieoczekiwane rozstrzygnięcie i to drużyna z Żagania doprowadziła do remisu 2:2. W ostatnim decydującym secie, lepiej radzili sobie gospodarze. Wygrana miała na celu uzyskanie również przewagi psychologicznej przed niedzielnym spotkaniem.

Ostatecznie po 5-cio setowej walce, lepszą drużyną okazali się gospodarze. Podopieczni trenera Janusza Bukowskiego wyszli z tego starcia obronną ręką wygrywając całe spotkanie 3:2, a najlepszym zawodnikiem meczu uznano Sebastiana Zielińskiego z MKS Aqua Zdrój.

Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych - Sobieski Arena Żagań 3:2 (25:19, 25:14, 17:25, 29:31, 15:8)