Czytających: 5564

Racibórz: II liga siatkówki: Porażka do zera z Rafako

Sobota, 24 września 2011, 20:12
Aktualizacja: 20:13
Nieudany początek sezonu odnotowali siatkarze Victorii PWS Wałbrzych, którzy ulegli w trzech setach Rafako Racibórz.

Nasi rozpoczęli mecz w składzie: Leński, Gądek, Radojewski, Zieliński, Olszewski, Sdebel, Wierzbicki (l).

Początek należał do naszych. Prowadziliśmy 2-0, ale miejscowi szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie 4-2. Później przewaga Rafako rosła. Miejscowi kontrolowali wynik i nawet zmiany dokonane przez trenera Janusza Ignaczaka niewiele zmieniły. Seta wygrali gospodarze do 18.

Drugi set w początkowych fragmentach był bardzo wyrównany. Na tablicy widniał wynik 6-6. Później nastąpił zryw graczy Rafako i odskoczyli oni na cztery punkty (11-7). Drużyna Victorii nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze grających siatkarzy z Rybnika. Rafako wygrało drugą partię spokojnie, bez większego nakładu sił do 20.

Dopiero w trzecim secie wałbrzyscy siatkarze postawili trudniejsze warunki miejscowym. Wprawdzie Rafako prowadziło początkowo 6-4, a później nawet 9-6, ale nasi odrobili te straty i doprowadzili do stanu 22-19. W końcówce tego seta Victorię było stać na dojście rywala, ale ostatnie piłki należały do Rafako i to gospodarze schodzili z parkietu jako zwycięzcy.

Rafako Racibórz – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-0