Czytających: 4658

Opole: II liga siatkówki: Prysła nadzieja na awans

Poniedziałek, 18 marca 2013, 12:49
Aktualizacja: 12:51
W meczu decydującym o dalszym losie siatkarzy Victorii PWSZ Wałbrzych w tegorocznych rozgrywkach ligowych, nasi nie sprostali ekipie z Opola i tym samym pozbawili się szansy na awans do I ligi.

Victoria pojechała do Opola w wiadomym celu. Ten mecz należało wygrać i liczyć na sprzyjające okoliczności, które pozwoliłyby ekipie Marka Olczyka zająć 4. miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczym, co wiązałoby się z grą o awans do I ligi.

Pierwszy set zaczął się fatalnie dla wałbrzyszan. AZS dość szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi. Kiedy miejscowi prowadzili już 12-5 wydawało się, że losy seta są rozstrzygnięte, ale nic bardziej mylnego. Victoria wreszcie zaczęła grać skuteczniej w ataku i doprowadziła do nerwowej końcówki. W decydujących momentach to jednak siatkarze AZS-u zachowali więcej zimnej krwi i mogli się cieszyć z wygranej do 23.

Drugi set był niezwykle wyrównany. Znów zanotowaliśmy słaby początek, ale z minuty na minutę gra wałbrzyszan wyglądała coraz lepiej. Nasi doprowadzili do remisu po 22 i znów zimna krew zadecydowała o końcówce seta. Tym razem Victoria była skuteczniejsza i wygrała seta do 24.

Trzeci set to wymiana ciosów. Obie ekipy grały niemal punkt za punkt. Jednak to AZS wykazał się lepszą odpornością psychiczną i wygrał seta do 23, tym samym pozbawiając naszą ekipę szans na zajęcie 4. miejsca po sezonie zasadniczym.

Czwarty set można określić jako bez historii, bowiem naszym odeszła ochota do walki, a Opole spokojnie dograło mecz i wygrało zasłużenie 3-1.

AZS Politechnika Opolska – Victoria Wałbrzych 3:1 (25:23, 24:26, 25:23, 25:15)