Czytających: 4494

Wałbrzych: III liga piłkarska: Nawet rezerwy Śląska nas ograły...

Środa, 14 czerwca 2017, 11:31
Aktualizacja: 11:32
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika są rozbici. Nie potrafili sobie poradzić z młodzieżą z Wrocławia i przegrali 0–2.

Od początku do ataków ruszyli wrocławianie, ale nie stwarzali zbyt groźnych sytuacji pod bramką Jaroszewskiego. Po okresie przewagi po kwadransie gry śmielej zaatakowali wałbrzyszanie. Uderzenie Sadowskiego wybronił golkiper Śląska. W 25. minucie goście wyszli na prowadzenie. Najpierw piłka minimalnie minęła naszą bramkę, by po chwili Morawski nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym gracza rywala i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Łuczak. Chwilę po tej akcji goście powinni prowadzić dwoma bramkami, ale zawodnik z Wrocławia minął Jaroszewskiego, ale spudłował z 10 metrów. W końcówce Górnicy zamknęli przeciwnika we jego polu karnym, ale prócz kilku stałych fragmentów gry, niewiele z tej przewagi wynikało.

Początkowe fragmenty drugiej odsłony były dość optymistyczne. Minimalnie obok bramki uderzył głową Michalak. W kolejnych minutach nadal stroną przeważającą byli Górnicy, ale nie po raz pierwszy w tym sezonie szwankowała u nas skuteczność. W 70. minucie Sadowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i został powalony na ziemię, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego. W 78. minucie goście zadali decydujący cios, kiedy błąd naszej defensywy wykorzystał Bergier i podwyższył na 2-0.

Górnik Wałbrzych - Śląska II Wrocław 0-2 (0-1)

Górnik: Jaroszewski- Tyktor, Michalak, Surmaj, Morawski, Rytko, Krzymiński, Bronisławski, Dec (56' Młodziński), Popowicz (84' Brzeziński), Sadowski (71' Sobiesierski).