Czytających: 4018

REGION: III liga piłki nożnej kobiet: AZS II i VAW pewnie wygrywają swoje mecze

Czwartek, 4 września 2014, 14:25
W III lidze piłkarskiej kobiet mamy aż trzy zespoły z naszego regionu. W pierwszej serii dwa z nich wygrały swoje mecze.

W Jedlinie Zdroju doszło do pojedynku miejscowego Zdroju z rezerwami AZS-u PWSZ Wałbrzych. Mecz toczył się w dość trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym momentami deszczu. Już w 2. minucie prowadzenie objęły akademiczki po golu Jessici Pluty. W kolejnych minutach nadal stroną dominującą i dyktującą warunki gry był zespół z Wałbrzycha. Swój dzień miała Jessica Pluta, która do przerwy czterokrotnie wpisywała się na listę strzelców, a po przerwie dorzuciła piątego gola. W 24. minucie groźnie wyglądającej kontuzji uległa zawodniczka AZS-u - Kamila Szarko, która trafiła do szpitala i ma założony gips. W drugiej części AZS nadal przeważał i zdobywał kolejne gole. Tym razem bramkarkę Zdroju dwukrotnie pokonała Mazur, a także po razie Pieczka i Myjak. Ostatecznie goście wygrali ten mecz aż 9-0.

Victoria Aglomeracja Wałbrzyska jest zaliczana do głównych faworytów tych rozgrywek. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z Orlikiem Jelenia Góra. VAW nie dał szans swoim rywalkom i zwyciężył bardzo pewnie 8-2. Już do przerwy wałbrzyszanki prowadziły 4-1 i nie pozostawiły rywalkom złudzeń, kto w tym meczu jest lepszy. Imponującą skutecznością popisała się Karolina Janicka, która zdobyła aż 5 goli, a kolejne trafienia dla podopiecznych trenera Jacka Grabowskiego dorzuciły: dwa Dagmara Najbuk oraz jedno Ola Laskowska.