Czytających: 5652

Kostrzyn nad Odrą: III liga: Zadecydowała końcówka. Zwycięski Górnik

Niedziela, 20 września 2009, 10:36
Aktualizacja: 21:54
Po dramatycznych ostatnich 10 minutach meczu, piłkarski Górnik Wałbrzych zwyciężył Celulozę Kostrzyn nad Odrą 3:2. Decydującą o wygranej biało–niebieskich bramkę w 85 minucie zdobył Marcin Smoczyk.

W sobotnim meczu w składzie Górnika zabrakło Dariusza Michalaka, Piotra Przerywacza oraz Rafała Majki. Pierwszy pauzował za żółte kartki, pozostali wciąż narzekali na kontuzje. Pomimo osłabienia po pierwszej połowie prowadzili biało-niebiescy. Oba gole zdobył Jan Rytko. Po raz pierwszy trafił do siatki Celulozy po błędzie bramkarza w 27 minucie. 5 minut później strzelił nie do obrony po dokładnym podaniu Pawła Tobiasza.

Na samym początku drugiej części gry kontaktowego gola dla Celulozy udało się zdobyć Robertowi Budziałkowi. Wykorzystał on sytuację sam na sam z Damianem Jaroszewskim. Z każdą minutą meczu Kostrzynianie atakowali coraz groźniej. W końcu w 83 minucie dopięli swego. Po błędach Tobiasz i Jaroszewskiego strzałem z ponad 30 metrów piłkę do siatki skierował jeden z zawodników gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że ten mecz zakończy się remisem lub też wygrają groźnie atakujący gracze Celulozy gola na 3:2 dla Górników zdobył Marcin Smoczyk.

W tabeli biało-niebiescy, po zwycięstwie lidera Polonii/Sparty Świdnica nad Łucznikiem Strzelce Krajeńskie 4:0, wciąż zajmują drugą pozycję.

Celuloza Kostrzyn nad Odrą - Górnik Wałbrzych 2:3 (0:2)
Górnik: Jaroszewski - G. Michalak, Łaski, Wojtarowicz, Smoczyk, Rytko, Morawski, Wepa, Tobiasz, Janik, Konarski (65 Moszyk).