Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5541
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: III miejsce studentów Logistyki w konkursie referatowym

Czwartek, 11 maja 2017, 14:13
Aktualizacja: 14:17
Autor: red
Wałbrzych: III miejsce studentów Logistyki w konkursie referatowym
Fot. PWSZ Wałbrzych
Za nami IX edycja Student Maritime Conference 2017, organizowana przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG, które działa przy Katedrze Logistyki i Systemów Transportowych Akademii Morskiej w Gdyni.

W tym roku na spotkanie przyjechało 210 studentów z całej Polski. W konferencji uczestniczyło 26 kół naukowych z całej Polski, m.in. z Poznania, Warszawy, Gdańska, Torunia. Szczecina, Krakowa, Wrocławia, lodzi, Rzeszowa. Siedlec i Wałbrzycha.

Konferencja rozpoczęła się w niedzielę 23 kwietnia na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie odbywała się części oficjalna, którą poprowadzili członkowie KNTiL TRANSLOG – Sara Stech i Oskar Klein. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Profesor Andrzej Grzelakowski, dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników, gości, a także przedstawicieli władz Akademii Morskiej w Gdyni wygłoszone zostały referaty (które przeszły wcześniejsze kwalifikacje i dostały się do III etapu konkursu). W składzie komisji oceniającej byli: dr Tomasz Owczarek – opiekun KNTiL TRANSLOG, dr Sławomir Skiba, Marianna Maruszczak – prezes Koła oraz Nikol Labuda v-ce prezes Koła.

Wśród finalistów konkursu znalazły się prace członków kół naukowych z Warszawy, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Wałbrzycha. Studenci Koła Naukowego Młodych Logistyków „Just in Time” – Magda Ślebioda oraz Paweł Wolski zajęli wysokie III miejsce wygłaszając referat pt. ,,Innowacyjne rozwiązania w łańcuchu usuwania – czujnik 4.0 rozwiązaniem tnącym koszty”.

Poza referatami studentów, swoje prezentacje przedstawili również reprezentanci VGL Group – głównego sponsora SMC 2017 oraz partner konferencji Pan Dawid Wardim. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, wspólnym zdjęciu, obiedzie i kilkugodzinnej przerwie, wszyscy uczestnicy wybrali się na terminal promowy Stena Line w Gdyni. Po chwili oczekiwania na odprawę, wszyscy mogli nareszcie udać się do swoich kajut, gdzie przygotowywali się do wieczornej integracji.

Następnego dnia, w godzinach porannych prom Stena Line Spirit wpłynął do portu w Karlskronie, skąd uczestnicy wybrali się autobusem do centrum, aby zwiedzić przepiękne szwedzkie miasteczko. Po całym dniu zwiedzania i powrocie na prom, nastąpiło oficjalne zakończenie konferencji, gdzie ogłoszono wyniki konkursu referatów, rozdano nagrody, a także zaświadczenia o udziale w konferencji. We wtorek rano prom Stena Line wpłynął do portu w Gdyni, skąd uczestnicy konferencji kierowali się na Dworzec Główny, aby powrócić do swoich miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group