Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2572
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

III Świebodzicka Gra Miejska

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 26 czerwca 2012, 11:59
Aktualizacja: 12:14
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W sobotnie przedpołudnie, 23 czerwca, odbyła się trzecia już Świebodzicka Gra Miejska. Do zmagań z zagadkami historycznymi, rebusami i odkrywaniem tajemnic miasta stanęło 14 drużyn . Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 6 lat i przyszedł na grę z dziadkiem, najwięcej było młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Gra wystartowała o godz. 11.00 spod ratusza. Zawodnicy otrzymali 2 koperty – pierwsza z nich zawierała zagadkę oraz rebus, a druga S.O.S. a także 10 balonów. Każdy doniesiony na metę balon – to był cenny, dodatkowy punkt. W ramach zagadki wszyscy uczestnicy szli 3 trasami. O tym, gdzie mają się udać z miejsca do miejsca, informowały ich koperty zdobywane na trasie. Łącznie każda drużyna w ciągu 3 godzin musiała zdobyć 6 kopert.

Gracze mieli do rozwiązania szereg zagadek związanych z historią miasta, musieli także trafić w określone punkty. I tu było sporo kłopotów, drużyny miały np. problem z zidentyfikowaniem budynku Pod Różą – a okazała się nim miejska biblioteka. Zawodnicy odwiedzili m.in.: Pałac Siedlów, budynki secesyjne, dworzec PKP, Dom pod Różą, czy Grobowiec Beckera. Równolegle z rozszyfrowywaniem rymowanych zagadek historycznych oraz przemieszczaniem się na planie miasta, uczestnicy rozwiązywali również Quiz z wiedzy na temat Świebodzic i partnerów medialnych. Ostatnim zadaniem było oddawanie strzałów do specjalnej interaktywnej maty.

Ostatecznie wszystkie drużyny dotarły do mety i wszystkie otrzymały nagrody za udział w zabawie z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Rywalizacja o pierwsze miejsce rozegrała się między dwoma drużynami: harcerzy z grupy Agrykola 9 a dwójką młodych ludzi, która nazwała swoją drużynę Log Bud TEAM w składzie: Justyna Sułek i Piotr Fudali. Dogrywka w postaci punktowanych rzutów na bramkę ostateczne zwycięstwo dała Log Bud TEAM.

- Dziękuję i mam nadzieję, że spotkamy się w takim gronie za rok – podsumowywał z uśmiechem burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając drużynom nagrody.

III Świebodzicką Grę Miejską zorganizowała Arete Media Group Sa i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

(UM Świebodzice)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group