Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/region: Imprezowy weekend

Piątek, 13 maja 2011, 6:45
Aktualizacja: 7:08
Autor: Sven
Wałbrzych/region: Imprezowy weekend
Fot. Sławomir Pawlik
Ciekawie i bogato pod względem propozycji kulturalnych, zapowiada się nadchodzący weekend. Dominują wydarzenia muzyczne, ale są także propozycje teatralne, kabaretowe i sportowe.

PIĄTEK:

● W Hotelu Maria o godzinie 18:00 rozpocznie się tradycyjna dwudniowa impreza kabaretowa – PrzeWAŁka , tym razem w scenografii szpitalnej. Program poprowadzą: Aneta Talkowska i Karol Wolski z Piwnicy pod Baranami. W jury zasiądą: Stefan Friedmann, Katarzyna Piasecka i Jacek Fedorowicz.
W programie pierwszego wieczoru będą leczyć śmiechem:
Kabaret Chyba (ubiegłoroczny laureat)
Paweł Reszela Stand-Up Comedy
Kabaret Dabz
Kabaret Tera Jem
Kabaret Paranienormalni
Na koniec organizatorzy zapraszają na dancing zapoznawczy, a same przeboje zagra zespół „Pająki”.

● O godzinie 19:00 miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wziąć udział w Koncercie Jubileuszowym Józefa Wiłkomirskiego, w którym sam jubilat poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. W programie: Antonin Dvorak: Uwertura "Karnawał"
Józef Wiłkomirski: "Obsesja"
Piotr Czajkowski: V Symfonia e-moll op. 64

● Również o godzinie 19:00 w sali kameralnej Teatru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju rozpocznie się koncert pt. „Gala musicalu i operetki" w wykonaniu artystów scen wrocławskich.

● Z kolei miłośnicy jazzu powinni zajść około godziny 20:00 do Klubu A’PROPOS na koncert młodego wrocławskiego zespołu Freeway Quintet. Grupa, choć młoda, ma już spore doświadczenie sceniczne, poparte kilkoma wyróżnieniami:
- Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kołobrzegu
- Nagroda im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego twórcy jazzowego na Festiwalu FAMA 2009 w Świnoujściu
- I nagroda na 46 Festiwalu Jazz Nad Odrą dla Piotra Szweca
- II miejsce i wyróżnienie dla Piotra Szweca na Jazz Juniors w Krakowie 2010
- finał Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010
Wstęp kosztuje 35 zł.

SOBOTA:

● W zamku Grodno w Zagórzu Śląskim w godzinach od 10:30 do 16:00 działać będzie Jarmark Średniowieczny organizowany przez Bractwo Zamku Grodno i Gminę Walim. Odbędą sie pokazy walk wojów oraz rycerzy, inscenizacje historyczne, pokazy tańców dawnych, rzemiosła dawne, strzelanie z łuku, gry i zabawy plebejskie oraz wiele innych. W tym roku Jarmark planowany jest na około 100 osób związanych z ruchem odtwarzania historii wczesnego średniowiecza i średniowiecza w Polsce. Zaproszeni goście przybędą z różnych regionów Polski, a dzięki ich pomocy cała impreza na pewno zyska nowy wymiar. Nie wykluczamy udziału gości z zagranicy.

● Osoby lubiące biegać będą miały dla siebie kolejną dużą imprezę pod nazwą „Polska biega z Invest Parkiem”. Miejsce spotkania znajduje się obok Zespołu Szkół Integracyjnych na Podzamczu. Oprócz zmagań na trasach biegowych, uczestników czeka jeszcze piknik rodzinny z wieloma rozrywkami. Pierwsze biegi rozpoczną się o godzinie 11:00. Wcześniej będą przyjmowane zgłoszenia w biurze zawodów. Liczba miejsc nieograniczona.

● O godzinie 18:00 w Hotelu Maria rozpocznie się drugi wieczór PrzeWAŁki. Tym razem publiczność bawić będą:
Kabaret Wyjście Ewakuacyjne
Katarzyna Sobieszek
Kabaret Kałasznikof
Grupa Rafała Kmity
Ostatnim akordem imprezy będzie wręczenie nagród.

● O godzinie 19:00 na dużej scenie Teatru Dramatycznego odbędzie jedno z ostatnich w tym sezonie przedstawienie „Zemsty” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

● W godzinach od 19:00 do 24:00 Muzeum w Wałbrzychu zaprasza na „Noc Muzeów”, tym razem pod hasłem „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich”.

NIEDZIELA:

● O 10:30 wznowi działalność Jarmark Średniowieczny w zamku Grodno. Również tego dnia nie zabraknie atrakcji w stylu sprzed kilkuset lat. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 16:00.

● Teatr Lalki i Aktora zaprasza na „Pinokia”. Początek spektaklu o godzinie 12:30.

● O godzinie 16:00 w Hotelu Maria rozpocznie się występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, zorganizowany na rzecz
wsparcia wałbrzyskiego Hospicjum im Jana Pawła II.
Wejście na koncert będzie możliwe za zaproszeniami, które uzyskacie Państwo w siedzibie Zespołu przy ul. Andersa 185. Część zaproszeń przekazaliśmy do sekretariatu Hospicjum na Piaskowej Górze. Rezerwację można realizować również telefonicznie, za pośrednictwem sekretariatu instytucji - 74/6664260 lub 74/8481525 lub mailowo sekretariat@zpit.pl . W miarę wolnych miejsc na sali widowiskowej, zaproszenia będą dostępne również bezpośrednio przez koncertem w Hotelu Maria. Zaproszenia są nieodpłatne, przy ich wydawaniu prosimy jednak o złożenie darowizny do puszek, które będą posiadali wolontariusze.
Dochód w postaci dowolnych kwot zebranych podczas koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, prowadzącego Hospicjum im Jana Pawła II w Wałbrzychu. Już dziś wyrażamy swoją wdzięczność hojnym darczyńcom.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem właścicieli i pracowników Hotelu Maria. Realizacja szczytnego celu naszej prezentacji nie byłaby możliwa bez Waszego zaangażowania i bezinteresownej pomocy.

● Teatr Dramatyczny wystawi w niedzielę „Zemstę”. Będzie to przedostatnie przedstawienie tej sztuki przed wakacjami. Początek spektaklu o godzinie 18:00.
Są to tylko wybrane propozycje, które naszym zdaniem zasługują na polecenie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group