Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 3979
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inicjatywa Polska wychodzi z inicjatywą wyjątkowych drzew

Wtorek, 16 maja 2017, 11:50
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Wałbrzych: Inicjatywa Polska wychodzi z inicjatywą wyjątkowych drzew
Fot. red
Stowarzyszenie Inicjatywa Polska i jego wałbrzyski oddział podejmuje się kolejny raz, po akcji rozdawania sadzonek, akcji proekologicznej.

Inicjatywa Polska postanowiła zazielenić skwer w dzielnicy Sobięcin. Dzięki współpracy z władzami miasta Wałbrzycha oraz dzięki fundatorom: SZWED-GRANIT oraz Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., plac naprzeciwko Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości przy ul. 1 Maja zmieni swój charakter.

W sobotę 20 maja o godzinie 12.00 w tym miejscu, razem z mieszkańcami Wałbrzycha, przedstawiciele IP z Koordynatorem Dolnośląskim IP Mateuszem Rambacherem oraz Koordynator Wałbrzyską dr Małgorzatą Beślerzewską, wiceprezydentem miasta Zygmuntem Nowaczykiem oraz fundatorami, zasadzą drzewa, które będą wyróżniać się z dwóch powodów.

Po pierwsze, to sadzonki, które w szybkim tempie rosną i dostarczają więcej tlenu. Po drugie, otrzymają swoje nazwy na specjalnych granitowych płytach symbolizując to, co dla nas ważne, n.in. Wolność, Miłość czy Szczęście. Plac vis a vis WSZiP będzie skwerem przyjaznym dla całych rodzin, na którym w przyszłości będą sadzone kolejne drzewa i krzewy, nazywane przez
mieszkańców słowami o niebagatelnym dla nich znaczeniu.

Przedstawiciele władz miasta angażują się w ten projekt i zapowiadają, że skwer w dzielnicy Sobięcin zostanie wyposażony w
ławki oraz dodatkowe krzewy ozdobne, aby był jeszcze bardziej przyjazny dla mieszkańców.

Organizatorzy o godzinie 12:00 planują wspólną konferencję prasową wraz z władzami miasta oraz sponsorami, następnie wszyscy wspólnie będą sadzić drzewa.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group