Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania za nami

Wtorek, 16 maja 2017, 14:55
Aktualizacja: 21:12
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania za nami
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się IV Wałbrzyski Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania.

- To już czwarta edycja tego konkursu. Idea zrodziła się kilka lat temu i polega na tym, aby ze wszystkimi szkołami, placówkami ale i ze społecznością lokalną Wałbrzycha integrować się nawzajem i poznawać poprzez czytanie. Chodzi też o to, aby upowszechniać słowo czytane. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym spotkaniem w krainie pięknego czytania. Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników. W konkursie udział biorą nie tylko uczniowie szkół, ale też przedstawiciele różnych instytucji naszego miasta - powiedziała Jolanta Ceran - dyrektor ZSZ w Wałbrzychu.

Udział w konkursie wzięło przeszło 30 uczestników z wałbrzyskich szkół i placówek. Podczas konkursu oceniana była interpretacja wybranego przez uczestników fragmentu tekstu literackiego, wrażliwość na słowo czytane, umiejętność zainteresowania publiczności i ogólny wyraz artystyczny. Każdy z czytających miał 2 minuty na zaprezentowanie wybranego fragmentu tekstu. Konkursowe zmagania wzbogaciły występy artystyczne Zespołu Wokalno-Tanecznego "Iskierki" i Zespołu "Esy Floresy" z ZSZ. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkich uczestników równorzędną nagrodą. Każdy czytający otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.

Organizatorem tego cyklicznego konkursu było Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Urząd Miasta Wałbrzycha i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group