Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4535
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IRA w 9 Fali – BIELTY DO WYGRANIA!!!

Niedziela, 9 stycznia 2011, 9:27
Aktualizacja: Wtorek, 18 stycznia 2011, 12:39
Autor: red
Wałbrzych: IRA w 9 Fali – BIELTY DO WYGRANIA!!!
Fot. organizatorzy
W najbliższą sobotę 15 stycznia w Tawernie Muzycznej 9 Fala zagra legenda polskiego rocka – zespół IRA.

Koncert w Tawernie Muzycznej 9 Fala jest zaplanowany na sobotę 15 stycznia na godzinę 21.00.

Mamy dla naszych czytelników podwójną wejściówkę na to wydarzenie muzyczne. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: Czy zespół IRA powstał w Radomiu?

Odpowiedzi należy wysyłać na numer 7116 w treści smsa wpisując: PT.KONW:IR.TAK lub PT.KONW:IR.NIE

Na odpowiedzi czekamy do piątku 14 stycznia do godziny 20.00. Ze zwycięzcą skontaktujemy się telefonicznie.

Rezerwacja biletów: tel. 602 174 610

IRA – polski zespół rockowy założony w połowie listopada 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90, mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia.

W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. W drugiej połowie lat 90 nad zespołem zaczęły gromadzić się czarne chmury. Zespół zrezygnował ze swego charakterystycznego stylu. Grupa radykalnie zmieniła swoje oblicze. Płyta Znamię wydana we wrześniu 1994 roku była wyraźnym ukłonem w stronę mocniejszych brzmień, zahaczających nawet o thrash metal, co niezbyt przypadło fanom do gustu. Przez co zespół zaczął coraz mniej koncertować.

Wydana we wrześniu 1995 roku płyta Ogrody mimo iż jest powrotem do brzmień zbliżonych z krążka Mój dom nie przekonuje fanów grupy. Krążek nie spełnia oczekiwań muzyków. 1 września 1996 roku grupę opuszcza założyciel grupy Kuba Płucisz, a parę miesięcy później kapela zawiesza swoja działalność.

Zespół wrócił na polską scenę muzyczną pod koniec 2001 roku po siedmioletnim okresie spowodowanym zawieszeniem działalności. Od momentu powrotu na scenę grupa nagrała cztery studyjne albumy, oraz jeden koncertowy, który jest zapisem wielkiego jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który się odbył w 2003 roku w rodzinnym Radomiu w amfiteatrze. Nowe utwory grupy ponownie zagościły na krajowych listach przebojów. W listopadzie 2003 roku, grupa supportowała podczas dwóch koncertów w Polsce hardrockową grupę Def Leppard. W 2002 roku grupa została nominowana do nagrody Fryderyki 2002 za album Tu i Teraz, a dwa lata później za album Ogień. Obecnie zespół wciąż intensywnie koncertuje w całym kraju i po za jego granicami.
Grupa jak do tej pory sprzedała ponad 2 mln płyt w całej Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group