Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3351
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Istnieje problem biedaszybów, czy też nie?

Piątek, 25 kwietnia 2014, 15:30
Aktualizacja: 23:16
Autor: PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Istnieje problem biedaszybów, czy też nie?
Fot. Robert Bajek
Radny powiatowy Longin Rosiak oraz zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – Sylwester Nowak – mają zupełnie odmienne zdanie na temat funkcjonowania w naszym mieście i powiecie wałbrzyskim biedaszybów.

Do wymiany zdań pomiędzy radnym powiatowym Longinem Rosiakiem a zastępca komendanta Sylwestrem Nowakiem doszło podczas sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, kiedy przedstawiona została radnym informacja Komendanta Miejskiego Policji o stanie bezpieczeństwa za 2013 rok.
- Zapoznałem się z tym raportem i mam odmienne zdanie na temat funkcjonowania na naszym terenie biedaszybów – mówi radny Longin Rosiak. – Policja twierdzi, że problem biedaszybów został rozwiązany, a według mnie do rozwiązania tego problemu jeszcze długa droga.

Zdaniem radnego Rosiaka, to, co podaje w informacji KMP w Wałbrzychu, ma się nijak do rzeczywistości.
- Policja mówi, że nie ma wyrobisk, na których pracują ludzie. Ja mam informacje, że takie wyrobiska są i wciąż tam pracuje wiele osób – mówi Longin Rosiak. – Obawiam się, że problem powróci, kiedy dojdzie do kolejnej tragedii na takim wyrobisku.

Sylwester Nowak zapewnia, że policja zna problem i obecnie stwarza on znikome zagrożenie.
- Ten problem przestaje istnieć – mówi Sylwester Nowak. – Są oczywiście sporadyczne sytuacje, ęe dostajemy informacje o istniejących wyrobiskach, ale szybko są one likwidowane. Mamy w KMP specjalną grupę ludzi powołanych do zwalczania tego zjawiska i muszę przyznać, że efekty ich pracy są zauważalne gołym okiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group