Czytających: 4099

Wałbrzych: IV liga piłkarska: Zwycięstwo na koniec sezonu

Niedziela, 9 czerwca 2019, 7:32
Aktualizacja: 7:49
Piłkarze Górnika w ostatnim meczu o ligowe punkty pokonali u siebie Piasta Nową Rudę 2–0.

Od początku spotkania miejscowi uzyskali lekką przewagę, ale sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele, a strzały piłkarzy Górnika najczęściej mijały światło bramki Piasta. Wreszcie kolejny atak został zakończony golem w 33. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Allan. W końcówce nasi zaatakowali jeszcze mocniej, ale brakowało im wyraźnie skuteczności. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony należał do Nowej Rudy. Goście stworzyli sobie i zmarnowali dwie dogodne sytuacje do doprowadzenia do remisu. W odpowiedzi w 60. minucie Allan trafił w słupek, ale już kilka chwil później biało-niebiescy dopięli swego i za sprawą trafienia Sawickiego prowadzili różnicą dwóch goli. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, choć obie ekipy miały jeszcze swoje okazje strzeleckie.

Górnik Wałbrzych - Piast Nowa Ruda 2-0 (1-0)

Górnik: Jaroszewski (46' Stec), Michalak, Orzech, Smoczyk, Krzymiński, Wepa, Chajewski, Rytko (59' Borowiec), Sawicki (84' Krawczyk), Allan (66' Sobiesierski), Oświęcimka (59' Tragarz).