Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IV Przegląd Teatrów Szkolnych

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 14:07
Aktualizacja: Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:41
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: IV Przegląd Teatrów Szkolnych
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbył się IV Przegląd Teatrów Szkolnych "Podróże z historią". Tym razem motywem przewodnim była epoka baroku.

Tegoroczna edycja Przeglądu została zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Wałbrzychu i Fundację "Z całego serca". Do udziału w Przeglądzie zgłosiły się grupy młodych aktorów z 7 szkół: grupy "Puchatek" i "Oko ważki" z PSP nr 5, grupa "Takie tam" z PSP nr 15, grupa "Przyjaciele Lolka" z PSP nr 28, grupa "Frajda" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, grupa "Diamenty" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, grupa "Karkonoskie Skrzaty" z PSP nr 1 ze Szklarskiej Poręby i grupa ze szkoły w czeskiej miejscowości Svobodne Dvory.

Celem Przeglądu jest rozwijanie talentów uczniów, wzmacnianie kreatywności i umiejętności autoprezentacji a także nauka działania zespołowego i współpracy. Ważnym celem Przeglądu jest również upowszechnianie wiedzy historycznej oraz budzenie u dzieci zainteresowania teatrem i przygotowanie ich do właściwego odbioru tej sztuki w życiu dorosłym. W konkursie mogą brać udział wszystkie zespoły działające przy szkołach podstawowych. Występy młodych aktorów odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas I – III i klas IV – VI.

W kategorii klas I-III 4 miejsce zajęła grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, miejsce 3 PSP nr 15, miejsce 2 PSP nr 5 a zwyciężyła grupa młodych aktorów z PSP nr 1 w Szklarskiej Porębie. W kategorii klas IV-VI miejsce 4 zajęła grupa ze szkoły w Czechach, miejsce 3 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wałbrzychu, miejsce 2 PSP nr 5 a miejsce 1 PSP nr 28. Warto zaznaczyć, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach teatralnych odbywających się w ich szkołach a organizacja Przeglądu daje im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas występu na prawdziwej, profesjonalnej scenie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group