Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5057
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak powinny wyglądać trasy rowerowe?

Środa, 6 grudnia 2023, 12:40
Aktualizacja: 14:51
Autor: PAW
Wałbrzych: Jak powinny wyglądać trasy rowerowe?
Fot. organizatorzy
Jeździsz na rowerze? Masz swoje pomysły i propozycje dotyczące infrastruktury rowerowej w naszym mieście? Zapraszamy na konsultacje z udziałem Prezydenta Romana Szełemeja. Podczas spotkania zostaną przedstawione plany dotyczące rozwoju sieci dróg rowerowych w Wałbrzychu i stanu istniejącego. 15 grudnia, godzina 16.00, Stara Kopalnia.

Wstępna koncepcja dopełnienia ścieżek rowerowych w Wałbrzychu już istnieje. Koncepcja ta obejmuje również stworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż naszej obwodnicy "Europejki". Zdaniem prezydenta Szełemeja, zrealizowanie tej koncepcji pozwoli Wałbrzychowi stać się w ciągu kilku lat miastem przyjaznym rowerowym i osobom poruszającym się tym środkiem transportu. Nie jest to łatwe biorąc pod uwagę górskie położenie naszego miasta.

- Ścieżka rowerowa wzdłuż "Europejki" będzie miała charakter rewolucyjny. Ten postulat kierowali do nas bardzo często rowerzyści i wsłuchując się w te postulaty chcemy tę ścieżkę uruchomić - informuje prezydent.

W ankietach mieszkańcy mogli przedstawić swoje propozycje i pomysły dotyczące dopełniania ścieżek rowerowych w Wałbrzychu. Dzięki tym konsultacjom i ankiecie mieszkańcy Wałbrzycha mają okazję i narzędzie swobodnie się wypowiedzieć co do kształtu infrastruktury rowerowej w Wałbrzychu. Po konsultacjach powołany ma zostać do życia zespół, który oceni te propozycje i te najtrafniejsze wcieli w życie. To zadania ogromne, które może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Gmina Wałbrzych zamierza sfinansować ten ambitny projekt ze środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Łącznie miasto zamierza stworzyć trasę rowerową o długości około 40 kilometrów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
1
20%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group