Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4306
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak przygotować motocykl do sezonu?

Poniedziałek, 8 lipca 2024, 6:30
Aktualizacja: 10:36
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak przygotować motocykl do sezonu?
Fot. użyczone
Motocykle szosowe dają mnóstwo wolności. Pozwalają szybko przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego ale jednocześnie są na tyle małe, że często mogą omijać korki. Miłośnicy motocykli często wyjeżdżają w podróże podczas których cieszą się pięknymi widokami i brakiem krępujących zasad. Mogą czuć pęd powietrza i nie są skrępowani przez ściany samochodu. Jednak podróżowanie motocyklami bywa niebezpieczne, szczególnie jeżeli ktoś jeździ brawurowo. Czy można w odpowiedni sposób przygotować się na coś czego nie da się zaplanować? Czy motocykliści mogą wykupić dedykowane ubezpieczenie?

1. Motocykl - jak przygotować motocykle do sezonu?
2. Jak powinno wyglądać przygotowanie motocyklistów do jazdy - czego potrzebują?
3. Ubezpieczenie - jak wygląda w przypadku motocykli i innych jednośladów?
4. Ile kosztuje ubezpieczenie na jednoślady takie, jak motory?
5. Gdzie miłośnik jednośladów znajdzie dobre oferty ubezpieczenia?

Motocykl - jak przygotować motocykle do sezonu?

Jak przygotować swój motocykl do sezonu? Na pewno niezwykle ważny jest przegląd pojazdu - warto sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku, czy każdy komponent działa bez zarzutu. Oprócz przeglądu warto także zdecydować się na zakup ubezpieczenia i to nie tylko tego niezbędnego OC, ale także ubezpieczeń dodatkowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że niezależnie od tego, co zastanie cię na drodze, będziesz mieć formę wsparcia, która pomoże ci gdy będziesz tego najbardziej potrzebował.

Jak powinno wyglądać przygotowanie motocyklistów do jazdy - czego potrzebują?

Motocyklista także powinien przygotować się do jazdy. Najważniejsze są sprzęty ochronne - kask, odpowiednie odzienie czy buty. Warto wybierać takie produkty, które mają specjalne atesty czy certyfikaty jakościowe, dzięki temu będziesz mieć pewność, że faktycznie zapewnią ci względne bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Warto także zdecydować się na wyposażenie i dużą dozę ostrożności. Tej nigdy za wiele. 

Ubezpieczenie - jak wygląda w przypadku motocykli i innych jednośladów?

Tak samo, jak w przypadku samochodu, tak i w przypadku motocykla ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Oznacza to, że każdy właściciel jednośladu musi mieć wykupione ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej. Oprócz tego, możesz zdecydować się również na dodatkowe ubezpieczenia w postaci pakietu OC+AC+Assistance+NNW. Takie rozszerzenie da ci poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziesz. Warto więc sprawdzić więcej informacji na stronie https://polisanamotocykl.pl/ubezpieczenie-oc-motocykla/ z której dowiesz się jakie opcje są dostępne. 

Ile kosztuje ubezpieczenie na jednoślady takie, jak motory?

Ile kosztuje ubezpieczenie na pojazdy takie, jak motor? Wszystko zależy od tego, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym będziesz chciał skorzystać z oferty i jakie ubezpieczenie wykupisz (czy samo OC czy też może pakiet OC+AC). Ceny zaczynają się od 200 złotych i mogą wzrosnąć nawet do niemal 400 złotych. Oczywiście każdą z tych kwot można rozłożyć na dogodne raty (2, 4 lub nawet 12 rat!) dzięki czemu nie trzeba płacić całości zobowiązania na raz. 

Gdzie miłośnik jednośladów znajdzie dobre oferty ubezpieczenia?

Jeżeli zależy ci na tym, aby znaleźć dobre ubezpieczenie moto na pojazdy takie jak motocykle, to warto jest sprawdzić, jakie oferty znajdują się w rankingach ubezpieczeń np. na stronie polisanamotocykl.pl. Możliwość porównania ze sobą ofert pozwoli ci na wybranie tej, która będzie dla ciebie najbardziej korzystna ze wszystkich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group