Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3235
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak przywrócić biel ubraniom?

Wtorek, 16 kwietnia 2024, 8:36
Aktualizacja: 9:19
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak przywrócić biel ubraniom?
Fot. użyczone
Białe ubrania to synonim nowości i elegancji. Niestety, z czasem biała barwa może zacząć przypominać odcienie szarości. Na szczęście, nie musisz spisywać tych rzeczy na straty! Wystarczy, że dowiesz się, czym wybielić ubrania i jak zapobiec ponownemu zszarzeniu.

Jak wybielić ubrania?

Co najlepiej przywraca biel ubraniom? Przy wybielaniu ubrań istotne jest przestrzeganie kilku zasad. Po pierwsze, nie powinno się łączyć naturalnych odplamiaczy, takich jak ocet, z chemicznymi substancjami. Ponadto podczas jednego prania nie należy stosować środków o odczynie zasadowym i kwasowym jednocześnie. Ważne jest także, by zawsze sprawdzać zalecenia dotyczące prania na metce ubrania.

Zszarzałe ubrania można odświeżyć za pomocą produktów kuchennych, takich jak soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Takie substancje można dodać do proszku do prania lub przyrządzić roztwór z wodą i wlać go bezpośrednio do bębna.

Inne skuteczne metody na odzyskanie bieli ubrań to użycie wody utlenionej, proszku do pieczenia czy octu. Woda utleniona dodana do prania pomoże przywrócić ubraniom dawną biel. Proszek do pieczenia pomaga w walce z szarością, zwłaszcza przy delikatnych tkaninach. Ocet dodany do szuflady z detergentami zamiast płynu do płukania pozwoli zmiękczyć wodę, a to właśnie twardość wody jest częstą przyczyną utraty nieskazitelnej bieli.

Co na żółte plamy?

Żółte plamy, które często pojawiają się w okolicach pach lub kołnierzyka, są skutkiem działania potu. Aby je usunąć, można przygotować pastę z sody oczyszczonej i octu, którą nakłada się na zmoczoną wcześniej koszulę czy jakiekolwiek inne ubranie. Po 15 minutach pastę zmywa się. Na mocno pożółkłe ubrania pomoże wybielacz do białych ubrań z aktywnym tlenem.
Pamiętaj, że wybielanie ubrań to nie tylko walka ze zszarzeniem, ale również dbanie o to, aby biała barwa utrzymywała się jak najdłużej. Dzięki temu Twoje białe ubrania zawsze będą wyglądały jak nowe!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group