Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3831
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Jak przywrócić przemysł w mieście?

Środa, 23 listopada 2022, 13:25
Autor: red
REGION, Głuszyca: Jak przywrócić przemysł w mieście?
Fot. UM Głuszyca
2 miliony siedemset tysięcy złotych kosztowało w Głuszycy przygotowanie 12 działek inwestycyjnych w tak zwanej Strefie Aktywności Gospodarczej. Głuszyca jest jak dotąd jedyną gminą w regionie, której udało się z powodzeniem zrealizować projekt finansowany w większości z ostatnich już pieniędzy Europejskich poprzedniej perspektywy finansowej.

Do dyspozycji przedsiębiorców i inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność w Głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, jest 3,5 ha uzbrojonych terenów, droga dojazdowa, miejsca parkingowe. Wszystko podzielone na 12 działek do sprzedaży lub wynajęcia.

– To wyjątkowo atrakcyjny teren. Położony w bezpośredniej bliskości drogi wojewódzkiej łączącej Wałbrzych i Kłodzko, tuż przy dworcu i bocznicy kolejowej. W połączeniu z infrastrukturą, którą oddajemy inwestorom oraz zapierającym dech w piersiach, malowniczym położeniem jest, to mogę śmiało przyznać, jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie.

A inwestorów Głuszyca potrzebuje jak tlenu. Przełom XX i XXI wieku to załamanie przemysłu włókienniczego, który przez lata utrzymywał mieszkańców miasta. Dziś Strefa jest nie tylko alternatywą dla oddalonej o kilkanaście kilometrów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To przede wszystkim szansa dla wielu wykwalifikowanych pracowników, dziś pracy szukających nawet w oddalonym o ponad 80 km Wrocławiu.

Oferta strefy adresowana jest zarówno do przedsiębiorców już prowadzących działalność, myślących o przyszłych inwestycjach, jak i dla start-up’ów, rozpoczynających działalność. Wisienką na torcie jest niewielka oczyszczalnia ścieków, która obsługiwać będzie działające w strefie firmy, Stąd katalog branż, jakie mogą być zainteresowane inwestycją w strefie, jest naprawdę szeroki.

Podział gruntów na poszczególne działki zakończy się jeszcze w 2022 roku. Od stycznia prowadzony będzie nabór wniosków i ogłoszone postępowanie przetargowe.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
7
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group