Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4524
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak wygląda proces zaciągania pożyczki przez internet na konto?

Wtorek, 27 lipca 2021, 6:42
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Jak wygląda proces zaciągania pożyczki przez internet na konto?
Fot. użyczone
Firmy pożyczkowe już od jakiegoś czasu umożliwiają swoim klientom wnioskowanie o pożyczkę przez internet. Dzięki temu nie muszą oni osobiście odwiedzać oddziałów firm, co nie tylko przyspiesza procedurę, ale i pozwala złożyć wniosek nawet w dni wolne od pracy, czy też będąc na urlopie. Co więcej, pożyczone pieniądze można otrzymać w formie bezgotówkowej, bezpośrednio na konto. Jak wygląda proces zaciągania takiej pożyczki?

Pożyczka przez internet na konto w banku - kto może ją otrzymać?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, kto w ogóle może wnioskować o pożyczkę na konto w banku przez internet? Większość firm pożyczkowych stawia swoim potencjalnym klientom bardzo podobne wymagania. Muszą oni mieć ukończone 18 lat (choć niektóre firmy określają nieco wyższy, minimalny wiek pożyczkobiorcy, na przykład 21 lat), a także posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Warunkiem otrzymania pożyczki przez internet jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, konta w polskim banku, numeru telefonu zarejestrowanego u polskiego operatora oraz adresu mailowego. Firmy pożyczkowe nie wymagają przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, w tym na przykład zaświadczenia o zarobkach. Niemniej jednak większość z nich sprawdza historię kredytową klienta, na przykład w BIK-u lub w biurach informacji gospodarczej. 

Procedura ubiegania się o pożyczkę

Pożyczka przez internet na konto w banku może być przyznana osobie, które właściwie wypełni wniosek dostępny na stronach firm pożyczkowych. Należy w nim podać dane osobowe, numer konta bankowego (będzie on potrzebny do dokonania przelewu środków finansowych) oraz wysokość miesięcznych dochodów. Często firmy pożyczkowe wymagają również zadeklarowania, czy mamy jakiekolwiek inne zobowiązania, które w danym momencie musimy spłacać. Zwróćmy uwagę na to, aby wniosek o pożyczkę wypełnić bezbłędnie - szczególnie ważne jest prawidłowe podanie numeru dokumentu tożsamości. Następnie firma pożyczkowa przeprowadza weryfikację klienta, która ma na celu zapobieganie wyłudzeniom pożyczek. Weryfikacja jest bardzo prosta i całkowicie bezpieczna - wystarczy tylko wykonać przelew ze swojego konta bankowego na kwotę 1 grosza lub 1 złotówki. Czasami firmy pożyczkowe wykorzystują do weryfikacji klienta specjalne aplikacje. Korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne, niemniej jednak zawsze zwracajmy uwagę na kwotę, o jakiej przekazanie prosi nas pożyczkodawca. Kwota ta nie powinna być wyższa, niż 1 zł. Po przejściu procesu weryfikacji możemy niemalże natychmiastowo otrzymać przelew środków na konto.

Bezpieczeństwo zaciągania pożyczek przez internet

Wielu potencjalnych pożyczkobiorców zastanawia się, czy zaciąganie pożyczki przez internet na dowód jest w pełni bezpieczne. Ostatecznie unikamy w ten sposób osobistego kontaktu z agentem finansowym. Niemniej jednak firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby nie dopuścić do wycieku danych osobowych ani zaciągania pożyczki na dowód innej osoby (w tym właśnie celu klient przechodzi przez proces weryfikacji). Jeśli chcemy upewnić się, czy firma pożyczkowa działa zgodnie z prawem, zawsze sprawdzajmy, czy figuruje w rejestrze KNF. Warto pamiętać, że umowa pożyczki jest ważna bez względu na to, czy podpisujemy ją osobiście, czy też poprzez łącza internetowe. Nie musimy więc obawiać się, że ktokolwiek zarzuci nam nieważność umowy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa powinniśmy sprawdzać, czy strona internetowa firmy pożyczkowej, na której możemy wypełnić wniosek o pożyczkę, została odpowiednio zaszyfrowana.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group