Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4656
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak zostać @Biznes Mamą?

Piątek, 26 stycznia 2018, 6:48
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2018, 20:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jak zostać @Biznes Mamą?
Fot. Robert Bajek
Czy można pogodzić bycie mamą z prowadzeniem własnej firmy? Uczestniczki wczorajszego spotkania, które odbyło się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu dowiedziały się, że można a jednym ze sposobów połączenia tych dwóch ról jest otwarcie własnego sklepu internetowego.

Bycie mamą to wielka radość, ale też wielka odpowiedzialność i spora ilość zabierających czas obowiązków. Uczestniczki wczorajszego spotkania dowiedziały się, że można być odpowiedzialną mamą i jednocześnie realizować się zawodowo, dzięki prowadzeniu biznesu online. Taka forma działalności gospodarczej pozwala na pracę w domu, pozostanie aktywnym zawodowo, pozwala też zaoszczędzić czas, który mama może poświęcić dla swojej pociechy.

- Rozpoczynamy cykl eventów, poprzez które chcemy troszeczkę odczarować mit własnego sklepu internetowego. Wśród młodych mam jest duże zainteresowanie otwieraniem sklepu internetowego. Chcemy pokazać młodym mamom, że faktycznie nie jest to nic trudnego. że można tak naprawdę nie wychodząc z domu prowadzić fajny, nowoczesny biznes, nie rezygnując przy tym z rodziny, z tego co dla kobiet jest najważniejsze. Ruszamy na początek w Wałbrzychu i to z dużym sukcesem, bo udało nam się zgromadzić w jednym miejscu i o jednej porze około 200 mam, co jest dość trudne logistycznie. Będziemy dzisiaj opowiadać o tym jak stawiać pierwsze kroki w handlu internetowym, na co zwracać uwagę, jak prowadzić ten biznes tak, aby odnieść sukces. W planach mamy już kolejne miasta - powiedział Tomasz Cincio - Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

Podczas spotkania przedstawione zostały między innymi informacje jak pozyskać fundusze na swój e-biznes, jak otworzyć własny sklep internetowy, jakie możliwości daje sprzedaż internetowa, jak reklamować swój biznes w sieci i jak pogodzić obowiązki wynikające z bycia mamą z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Organizatorem spotkania była firma RedCart.pl, która jest dostawcą oprogramowania dla sklepów internetowych.

Pierwsze kroki w e-biznesie i sposoby otwarcia sklepu internetowego omówił Tomasz Cincio - Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl, przedstawiciele firmy RedCard.pl mówili ponadto o promocji działalności i o tym, że założenie i prowadzenie sklepu internetowego nie jest skomplikowane, natomiast o możliwościach pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej mówiła Aleksandra Gniazdowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu. Dodatkowo podczas spotkania swoimi doświadczeniami dzielili się również właściciele sklepów internetowych RedCart.pl, oraz mamy prowadzące własny biznes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group