Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jan Walkowiak zaprezentuje swoje obrazy

Czwartek, 2 marca 2017, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Jan Walkowiak zaprezentuje swoje obrazy
Fot. organizatorzy
4 marca o godz. 17.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni (nad salą łańcuszkową) odbędzie się na wernisaż wystawy Jana Walkowiaka „Piękno jest wszędzie”.

Z wykształcenia ceramik, mistrz malowania na szkle, rodowity Wałbrzyszanin. Ukończył korespondencyjnie Akademię Rysunku w Poznaniu. W swoich pracach stosuje różne techniki: grafikę, pastele, oleje, akryl na ścianach.

Artysta ma na swoim koncie odnowienie malowidła ściennego w Kościele w Szczawnie – Zdroju, stworzenie drogi krzyżowej dla Kościoła w Michałkowej i Pieszycach. Od 2011 roku malarz prowadzi zajęcia artystyczne dla seniorów i młodzieży niepełnosprawnej na terenie miasta.

Jego rysunki, szkice i obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami w: Niemczech, Grecji, Irlandii a nawet Republice Południowej Afryki. Malowanie dla Jana Walkowiaka to hobby za pomocą którego może zapomnieć o trudach codziennego życia, sam określa siebie jako optymistę. Tworzy i kreśli portrety, swoiste karykatury, które pieszczotliwie nazywa „portretury”.

Z potrzeby uwiecznienia piękna świata i pragnienia pochwycenia ulotnej chwili przy pomocy grafiki, pasteli i innych technik, powstała wystawa „Piękno jest wszędzie”. Zaprezentowane zostaną pejzaże z licznych podróży artysty – swoisty dziennik malarski. Wystawę będzie można oglądać do 31 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group