Czytających: 5575

Europa: Janik wystartował na Mistrzostwach Świata

Piątek, 1 lutego 2013, 16:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lutego 2013, 7:59
Biathlonista Melafiru Czarny Bór ma za sobą start w Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów Młodszych.

Impreza odbyła się w Austrii. Janik w biegu sprinterskim juniorów młodszych wypadł najlepiej z Polaków i został sklasyfikowany na 17. miejscu. W tym starcie Janik dwukrotnie spudłował i to w dużej mierze zadecydowało, że nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszej dziesiątce. W biegu na dochodzenie Janik słabo strzelał. Na 20 prób zanotował aż pięć pudeł i spadł z 17. na 20. lokatę. To i tak było najwyższe miejsce spośród wszystkich startujących Polaków. W biegu indywidulanym Janik zaliczył znów pięć niecelnych strzałów i został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Nasza sztafeta wypadła całkiem przyzwoicie. Nasi w składzie z Mateuszem Janikiem zajęli 5. pozycję, a do brązowego medalu zabrakło Polakom 38 sekund.