Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2567
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina zaprasza na Festiwal Zupy

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Czwartek, 23 sierpnia 2012, 8:07
Aktualizacja: 16:07
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszą zupę podczas X Dolnośląskiego Festiwalu Zupy, który odbędzie się 26 sierpnia (niedziela) w Jedlinie Zdroju.

Kolejna edycja przedsięwzięcia stanowi dla gminy Jedlina Zdrój, powiatu wałbrzyskiego oraz Województwa Dolnośląskiego duże wydarzenie turystyczne i kulturalno-kulinarne. Unikalny w swojej formie, wzbogacony o elementy folkloru, Dolnośląski Festiwal Zupy został doceniony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, która uhonorowała tę imprezę tytułem „Największe Turystyczne Wydarzenie Regionu”.

Podczas Festiwalu gościmy w Jedlinie Zdroju gastronomików z różnych regionów Polski. Reprezentowane są najlepsze restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, gospody i zajazdy. Do uzdrowiska przyjeżdżają kucharze, dla których gotowanie jest nie tylko zawodem, ale także pasją. W Jedlinie Zdroju, dzięki urokowi miasta i gościnności mieszkańców, uczestnicy imprezy znajdują niepowtarzalny klimat do realizacji swoich pomysłów.

Festiwal jest okazją do zaprezentowania swoich pasji i umiejętności kulinarnych.

Dolnośląski Festiwal Zupy to całodzienna-plenerowa impreza kulinarna z elementami występów zespołów folklorystycznych i ekspozycjami wyrobów ludowych oraz rękodzielniczych. To konkurs dla wszystkich, którzy potrafią ugotować smaczną zupę.

W najważniejszej konkursowej części Festiwalu Zupy, na zasadach nieodpłatnych, uczestniczyć może każdy, dla kogo gotowanie jest zawodem, przyjemnością, pasją. W konkursie prowadzone są dwie klasyfikacje:
- wystawcy instytucjonalni np. restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, zajazdy, zarejestrowane podmioty gospodarcze zajmujące się gastronomią,
- osoby fizyczne (indywidualnie, grupowo, rodzinnie).

Oceną przygotowanych przez wystawców zup zajmuje się jury, w skład którego wchodzą profesjonalni kucharze.

Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group