Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3553
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Jednogłośne absolutorium

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, 9:36
Aktualizacja: 10:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: Jednogłośne absolutorium
Fot. UM Głuszyca
Podczas XLVIII sesji Rady Miejskiej w Głuszycy, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Podjęcie uchwały poprzedzone zostało przedstawieniem raportu o stanie Gminy Głuszyca oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 rok.

Podczas dyskusji nad raportem oraz sprawozdaniem finansowym radni podkreślali, że udało się zrealizować wiele przedsięwzięć rozpoczętych w latach ubiegłych. Szczególną uwagę zwrócono na zakończenie remontu budynku przy ul. Parkowej 9 oraz uruchomienie usługi Door-to-door, która okazała się dużym ułatwieniem dla głuszyckich seniorów. Radni zwrócili też uwagę na coraz większą ilość wyremontowanych budynków gminnych oraz bloków wspólnot mieszkaniowych.

W minionym roku zakończyły się remonty ulic Niecałej, Przemysłowej, Górnej, Dolnej i Częstochowskiej. Do użytku został oddany też most w ciągu ulicy Częstochowskiej. Udało się wyremontować boisko w Sierpnicy. W 2021 roku rozpoczęto budowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Grzmiącej, pozyskano dodatkowe środki na wypłatę grantu do wymiany źródeł ciepła. Wszyscy zgodnie wskazali, że wielu inwestycji nie dałoby się zrealizować bez środków zewnętrznych, takich jak na przykład fundusze unijne.

- Bardzo dziękuję radnym za zaufanie oraz za pomoc w realizacji przedsięwzięć – mówił podczas sesji Burmistrz Roman Głód. – Wiele działań na terenie gminy nie byłoby możliwych bez zgody radnych. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy kontynuować dobrą i owocną współpracę.

Twoja reakcja na artykuł?

13
28%
Cieszy
7
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
11%
Złości
21
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group