Sobota, 11 lipca
13°C Wałbrzych
CZYTAJ RÓWNIEŻ
112 Wypadek na "35" - objazd przez Świebodzice Tragedie i dramaty Zadźgał własną siostrę i ciężko ranił matkę. Usłyszał już zarzuty Tragedie i dramaty Dramatyczny wypadek z udziałem młodego sportowca! Aktualności Otwarto rozbudowaną część Zakładu Endoskopii Zabiegowej Piłka nożna Podgórze Wałbrzych oficjalnie z awansem Aktualności Bohaterska postawa dzielnicowych Tragedie i dramaty Tragedia w Lutyni, brat zabił własną siostrę i ciężko ranił matkę! Tragedie i dramaty Jedna osoba zginęła w czasie pożaru! Aktualności Po katastrofie stracili klientów. „Nikt nie mówi nam, kiedy będziemy mogli wrócić do pracy” Piłka nożna Ekstraklasowy Widzew odwiedzi klub z naszego regionu
reklamy

Jeszcze parę słów o Dniach Wałbrzycha

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 2 min czytania

Tysiące gości na Dniach Wałbrzycha! Podczas finału jedyny w swoim rodzaju duet GrubSona z ZPiT „Wałbrzych”!

W czasie dwudniowego święta Wałbrzycha nie zabrakło dobrej zabawy i wzruszeń! Tłumy przyciągnęły gwiazdy - Tymek, Myslovitz, Michał Szczygieł i GrubSon. Jak szacują organizatorzy, w sobotę i niedzielę Starą Kopalnię w Wałbrzychu mogło odwiedzić blisko 20 tysięcy gości z całego regionu. Dni Wałbrzycha zakończył wyjątkowy duet. Wspólnie z GrubSonem utwór „Na szczycie” zaśpiewało blisko czterdziestu chórzystów Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Tegoroczne dni Wałbrzycha były barwne i głośne. W sobotę poznaliśmy między innymi finalistów konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Na scenie zaprezentowali się także uczestnicy wcześniejszych edycji konkursu. Gwiazdami wieczoru był Tymek i Myslovitz.

- Oba koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Plac eventowy na terenie Starej Kopalni był szczelnie wypełniony. Cieszymy się, że tegoroczne Dni Wałbrzycha spotkały się z takim zainteresowaniem - mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

W niedzielę publiczność rozgrzewali wałbrzyscy muzycy. Na scenie usłyszeliśmy grupy 77razy i Silver Heads 18. Drugi dzień Dni Wałbrzycha to także prezentacja umiejętności uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów oraz Szkoły Tańca Cordex. Plac eventowy ponownie wypełnił się po brzegi podczas koncertów gwiazd. Na scenie pojawili się Michał Szczygieł i GrubSon.

Występowi GrubSona towarzyszyły największe emocje. Raper wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wykonał utwór „Na szczycie”.

- Zespół przygotowywał się do tego występu kilka tygodni. Wszystko staraliśmy się utrzymać w tajemnicy, by zrobić tak ogromną niespodziankę publiczności. Wiem też, że emocji nie brakowało w samym zespole. Popłynęły łzy radości i wzruszenia. A wspólne wykonanie największego hitu muzyka z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz wałbrzyszan było idealnym zwieńczeniem święta miasta - przyznaje Marta Wróbel, zastępca dyrektora Starej Kopalni.

Tegoroczne Dni Wałbrzycha przeszły do historii. To jednak nie koniec zabawy! Stara Kopalnia świętuje w tym roku 10-lecie funkcjonowania. W kalendarzu nie zabraknie wydarzeń związanych z jubileuszem. W najbliższym czasie Stara Kopalnia zaprasza 01 czerwca na świętowanie Górniczego Dnia Dziecka, a w połowie miesiąca czeka nas tegoroczna edycja Festiwalu Twórczej Wyobraźni. Informacji o zbliżających się wydarzeniach warto szukać na www.starakopalnia.pl.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka