Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5699
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jubileusz Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju

Sobota, 23 lutego 2019, 11:50
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Jubileusz Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju
Fot. red.
Stowarzyszenie Miłośników Jedliny–Zdroju działa już 15 lat! O tym co w ciągu tych lat udało się zrobić rozmawiano wczoraj w jedlińskim Pawilonie Zdrojowym.

Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju za główne cele obrało między innymi działanie na rzecz rozwoju miasta, propagowanie jego walorów turystycznych i uzdrowiskowych, dokumentowanie i propagowanie historii miasta, inicjowanie oraz prowadzenie działań oświatowych, kulturalnych, artystycznych, sportowych i rekreacyjnych, działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, kreowanie postaw patriotycznych oraz zasad moralnych i etycznych i integrowanie różnych środowisk społecznych wokół zagadnień dotyczących miasta.

Stowarzyszenie współpracuje z krajowymi i zagranicznymi jednostkami oświaty, instytucjami kultury, stowarzyszeniami, fundacjami, organami władzy państwowej i samorządowej, podmiotami gospodarczymi, osobami fizycznymi, organizuje zjazdy, odczyty, spotkania, seminaria, wystawy, koncerty, przedstawienia, prowadzi też działalność wydawniczą wydając pisma, broszury, gazetki, ulotki, organizuje lub współorganizuje imprezy turystyczne, rekreacyjne i sportowe, promuje też nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Podczas wczorajszego spotkania, które prowadził Romuald Wysocki - prezes Stowarzyszenia nowo przyjęci członkowie otrzymali oficjalne znaczki świadczące o przynależności do Stowarzyszenia, było wiele wspomnień o wydarzeniach odbywających się w ciągu minionych 15 lat działalności, nie zabrakło podziękowań dla osób i instytucji wspierających Stowarzyszenie, a także występów artystycznych i lampki wina. W ramach spotkania odbyło się też otwarcie wystawy fotografii, przedstawiających Jedlinę-Zdrój i jej okolicę.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group