Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4258
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziećmorowice: Jubileusz Sudetów Dziećmorowice

Środa, 11 sierpnia 2010, 10:51
Aktualizacja: 10:51
Autor: PAW
Dziećmorowice: Jubileusz Sudetów Dziećmorowice
LZS Sudety Dziećmorowice obchodzą 60–lecie istnienia
Fot. red
W naszym regionie działa spora liczba klubów wywodzących się z Ludowych Zespołów Sportowych. Jednym z najstarszych jest LZS Sudety Dziećmorowice. Klub obchodzi właśnie 60–lecie powstania.

Założycielem klubu sportowego w Dziećmorowicach w gminie Walim był Mieczysław Janczy. Od ponad 30 lat prezesem Sudetów Dziećmorowice pozostaje Mieczysław Osiecki. Piłkarska drużyna seniorów występuje w rozgrywkach klasy A i od kilku lat stara się wywalczyć upragniony awans do klasy okręgowej.

60-lecie powstania klubu było doskonałą okazją do odznaczenia tych ludzi, którzy w tych poprzednich latach dla Sudetów poświęcali swój prywatny czas i pieniądze. Sudety jako klub został uhonorowany Dużą Odznaką z Wieńcem OZPN Wałbrzych. Złota Odznaka OZPN Wałbrzych trafiła do Piotra Osieckiego i Bogdana Badeńskiego. Srebrne Odznaki OZPN otrzymali: Czesław Banik, Sebastian Banik, Andrzej Dąbrowa, Artur Dudeńko, Sebastian Dudeńko, Grzegorz Gidlewicz, Marek Gos, Piotr Kozioł, Tomasz Krug, Marcin Kwiatkowski, Jerzy Pawłowski, Marek Rapa, Marcin Szczepkowski, Roman Świst i Henryk Wach.

To nie koniec przyznawania honorowych odznaczeń dla działaczy i osób związanych z klubem z Dziećmorowic. Złotą Krajową Honorową Odznakę LZS otrzymał Mieczysław Osiecki, a nagrody dla zasłużonych działaczy trafiły do Wiesława Kosowskiego, Czesława Banika i Grzegorza Gidlewicza.

Oprócz tego przyznano jeszcze kilkadziesiąt odznak LZS. Podczas uroczystego spotkania była okazja do powspominania i porozmawiania o przyszłości. Najważniejsza sprawa dla obecnego zarządu LZS Sudety Dziećmorowice jest w tej chwili budowa nowej szatni lub chociaż remont obecnego obiektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group