Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3221
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu – Poniatowie

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 grudnia 2011, 7:27
Aktualizacja: 11:52
Autor: RED
Fot. użyczone
„ Wszystko ma swój czas,
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas sadzenia i czas zbiorów.
Czas płaczu i czas śmiechu ”.

Te słowa rozpoczęły uroczystość obchodów 65 lecia Szkoły Podstawowej Nr 19 w Wałbrzychu. Jej początki to rok 1946. W prezentacji multimedialnej poprzedzonej ,,pociągiem historii „przedstawiono miejsca i ludzi, którzy ją tworzyli od zarania dziejów. Wydarzenia szkolne prezentowane były przez poszczególne pokolenia jej absolwentów. Przedstawionym osiągnięciom i osobom , które na nie pracowały towarzyszył na sali szum wspomnień. Poszczególne okresy w dziejach poniatowskiej Alma Mater okraszane były występami tanecznymi i śpiewem obecnych jej uczniów.

Podczas uroczystości społeczność szkolna dostąpiła nobilitującego wyróżnienia. Sztandar Szkoły odznaczony został Krzyżem Obrońcy Kresów Wschodnich za zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski. W słowie poprzedzającym nadanie tego wyróżnienia przedstawiono osoby, ich działania i przymioty charakteru które wpaja się jako wzór do naśladowania obecnym pokoleniom uczniów.

Uroczystość zakończyły tradycyjne życzenia wraz z okazjonalnymi podarunkami, które szkoła otrzymała od biskupa świdnickiego Ignacego Deca, księdza infułata Józefa Strugarka, Urzędu Miasta reprezentowanego przez kierownika Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego Joannę Dobrowolską - Bielecką, Stanisława Sznajdera prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu, Joanny Baniukiewicz prezes Koła Sybiraków, Janiny Hojden - Lipkowskiej dyrektor Uniwersytetu III Wieku, dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę i powiat wałbrzyski, absolwentów, którzy przekazali obraz olejny przedstawiający szkołę. W nawiązaniu do okazjonalnego motta szkoły : ,,Szkoła musi mieć korzenie” rodzice przekazali oprócz kwiatów drzewko sosny, a drzewko dębu przekazali byli nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi. Do późnego wieczora szkolne sale i korytarze przepełnione były gwarem wspomnień już czterech pokoleń absolwentów szkoły.

Jubileusz zakończyła uroczysta koncelebrowana msza święta w kościele parafialnym w intencji byłych i obecnych nauczycieli, pracowników obsługi , absolwentów i uczniów.

,,Historia naszej szkoły się nie skończyła. Nadal będzie z wielką siłą żyła”. To słowa, które żegnały przybyłych na tę uroczystość gości, absolwentów i obecnych uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~AAA 14-12-2011 16:52
Fotograf stał nie z tej strony co trzeba(same zadki tylko widac) no i mało zdjęcstarszych poikoleń
~a.s. 15-12-2011 1:25
Przecież to miesiąc temu było... a na zdjęciach mało co widać- takie są małe i kiepskiej jakości:(
gosiaras0914 22-12-2011 22:49
tak właśni świętowaliśmy wszyscy byli zadowoleni gratulowali nam a teraz co się zmieniło jesteśmy na liście do zamknięcia gdzie sprawiedliwość
~Gość 28-12-2011 12:37
A teraz do likwidacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group