Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5232
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileuszowe anioły

Niedziela, 10 października 2021, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Jubileuszowe anioły
Fot. organizatorzy
Od 20 lat anioły przylatują do WOK–u. Wystartowała jubileuszowa edycja konkursu „Anioły – muśnięcie skrzydeł”.
- To jeden z piękniejszych konkursów organizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury – przyznaje Jarosław Buzarewicz, dyrektor ośrodka. Rusza 20. jubileuszowa edycja konkursu, którego motywem przewodnim są anioły. Do zabawy WOK zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Na prace konkursowe czekamy do 1 grudnia tego roku.

Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury żartuje, że to konkurs znienawidzony przez kurierów, którzy dostarczają dziesiątki prac do ośrodka.

- Do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przylatuje z całej Polski bardzo dużo aniołów. Zdarza się nawet, że jest to kilka tysięcy prac. Nie tylko małych obrazków czy obrazów, ale także rzeźb przestrzennych – mówi Jarosław Buzarewicz.

Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, na płaszczyźnie lub formie przestrzennej. Mogą to być grafiki, rysunki, obrazy czy rzeźby. Prace oceniane będą w pięciu kategoriach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wok.walbrzych.pl.

- Te anioły przybierają różną formę. Są wielobarwne, niektóre są wesołe, niektóre zadumane. Proszę mi wierzyć, że jak te prace rozkładamy w sali łańcuszkowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury to brakuje miejsca, a obradom jury nie ma końca – dodaje dyrektor WOK.

Termin zgłaszania prac mija pierwszego grudnia tego roku. Anioły należy dostarczyć do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wysockiego 29 w Wałbrzychu.

„Anioły – muśnięcie skrzydeł” to nie jest jednak zwykły konkurs. Anioły nadesłane do Wałbrzycha mają swoją misję.

- W styczniu w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy anioły są wystawiane na licytacje, a zebrane w tej sposób pieniądze przekazujemy Fundacji WOŚP, która kupuje sprzęt do szpitali – wyjaśnia Buzarewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group