Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6526

Czarny Bór: Juniorzy Górnika wrócili na szczyt

Środa, 11 lutego 2015, 14:38
Za nami kolejna seria meczów w Czarnoborskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy. Dzięki wygraniu meczu zaległego ponownie liderem są piłkarze Górnika Wałbrzych.

Wyniki:

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Joker Jaczków 8-3 (Górnik: Woźniak – 2, Tytman – 2, Gawlik – 2, Roszak, Migalski – Joker: Koźlak – 2, Radosław Pielech)

Joker wystąpił w tym meczu z zaledwie jednym rezerwowym piłkarzem i z biegiem czasu widać było lepsze przygotowanie kondycyjne juniorów Górnika. Do przerwy mecz był wyrównany i juniorzy prowadzili 3-2, ale w drugiej części ich wyższość nie podlegała dyskusji. Doszło też do niepotrzebnej przepychanki Koźlaka z Woźniakiem i obaj zostali ukarani żółtymi kartkami.

Świerkowa Czarny Bór – AKS Barbara Kuźnice 4-8 (Świerkowa: Kois, Ryszard Bejnarowicz, Marszałek, samobójcza – AKS: Łatka – 3, Gołek – 2, Lipiński – 2, Ogrodnik)

AKS ma patent na zespół Świerkowej. W pierwszej rundzie zawodnicy z Kuźnic pewnie wypunktowali Świerkową 4-1. Teraz było podobnie. Już po 15 minutach AKS prowadził 3-0. Drużyna z Czarnego Boru miała mnóstwo sytuacji, ale świetnie bronił Kudaj, a nawet rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Marszałek. W drugiej odsłonie Świerkowa starała się gonić wynik, ale można było odnieść wrażenie, że AKS ma wszystko pod kontrolą i wygląda na to, że między zespołem z Kuźnic a juniorami Górnika rozstrzygnie się sprawa tytułu mistrzowskiego.

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Skalnik Czarny Bór 8-4 (Górnik: Woźniak – 4, Rojek – 2, Roszak, Migalski – Skalnik: Jarosław Maliszewski, Pokrzywa, Ptaszek, Krzysztof Maliszewski)

Do przerwy juniorzy męczyli się z młodą ekipą Skalnika i dlatego był remis po 2. W drugiej połowie Górnicy zagrali z większym zaangażowaniem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Świetną skutecznością w tym spotkaniu popisał się Woźniak, autor 4 trafień.

Unia Bogaczowice – Joker Jaczków 4-2 (Unia: Pisarczyk, Tomasz Sobota, Zdeb, Rajca – Joker: Kamil Pielech, Koźlak)

Pierwsze punkty w tegorocznym sezonie wywalczyli piłkarze Unii. Pokonali oni po wyrównanym meczu zmęczony zespół Jokera. Drużyna z Jaczkowa wyraźnie odczuwała trudy wcześniejszej konfrontacji z Górnikiem i w efekcie Unitom udało się osiągnąć historyczne punkty.