Wałbrzych: Juniorzy Gwardii awansowali do finału kosztem Victorii

Wtorek, 21 grudnia 2010, 13:49
Aktualizacja: Środa, 22 grudnia 2010, 12:17
Młodym siatkarzom Victorii nie udało się awansować do finału
Młodzi siatkarze Victorii Wałbrzych mieli szansę wygrać półfinał rozgrywek juniorów w siatkówce. Lepsza jednak w dwumeczu okazała się ekipa Gwardii Wrocław.

W sezonie zasadniczym Gwardia Wrocław zajęła 1. miejsce w grupie drugiej przed Pogonią Góra. W grupie I najlepszy był Ikar Legnica, a Victoria Wałbrzych została sklasyfikowana na 2. miejscu. W meczach półfinałowych los skojarzył Gwardię i Victorię. Dwukrotnie lepsi okazali się gracze z Wrocławia i to oni w finale zmierzą się z Ikarem Legnica. Victoria w małym finale już w styczniu zagra z Pogonią Góra.

Mecz w Wałbrzychu pomiędzy Victorią a Gwardią przysporzył trochę emocji. Pierwszego seta dość spokojnie wygrali goście, którzy niemal przez całą partię kontrolowali przebieg gry. W drugim secie siatkarze z Wrocławia pokazali się z jeszcze lepszej strony, a gracze Victorii wyraźnie ustępowali gościom. Trzeci set był najlepszy w wykonaniu gospodarzy i dzięki ambitnej postawie i walce o każdy metr parkietu tę partię Victoria wygrała do 18. Czwarty set okazał się ostatnim, bowiem wrocławianie już nie popełnili tyle błędów, co w trzeciej partii i pewnie wygrali seta do 16, a cały mecz 3-1.

Victoria Wałbrzych – Gwardia Wrocław 1-3 (18-25, 14-25, 25-18, 16-25)