Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3296
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jutro występ Mieczysława Szcześniaka w Wałbrzychu

Sobota, 4 stycznia 2014, 9:50
Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2014, 9:44
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Jutro występ Mieczysława Szcześniaka w Wałbrzychu
Fot. użyczone
"Ekumeniczny koncert kolęd" w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka odbędzie się już jutro o godz. 17.00 w kościele pw św. Józefa Robotnika na Piaskowej Górze.

Organizatorami koncertu są parafia pw św. Józefa Robotnika i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła - Katarzyna Mrzygłocka i Wiesław Kilian.

Mieczysław Szcześniak urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory", z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występował w przeglądach piosenki m.in. "Śpiewać każdy może" i w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu, a w 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę "Przyszli o zmroku" (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). W 1987 r. rozpoczął studia w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, oraz wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jamboree z zespołami Walk Away i Sławomir Kulpowicz Group. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot '89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.: Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii - I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum,Festiwal Intertalent w Austrii - I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji - I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA - Złota Płyta Miasta Muzyki.

www.mietekszczesniak.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group