Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już w sobotę I Powiatowy Maraton Górski Ziemi Wałbrzyskiej

Wiadomości: REGION
Piątek, 28 września 2012, 16:12
Aktualizacja: 16:13
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
29 września o godz. 9.00 zawodnicy wystartują w maratonie na trasie Głuszyca – Mieroszów – Vižňov (Czechy) – Głuszyca.

Od godz. 12.00 przy Szkole Podstawowej nr 3 ruszy wielkie sportowe miasteczko: będą pokazy brązowej medalistki mistrzostw świata, mini-maraton dla dzieci i młodzieży oraz prezentacja młodych talentów. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Ponad stu zawodników wystartuje w górskim maratonie, którego atrakcyjność polega głównie na przewyższeniach terenu (od 400 do 928 m.n.p.m.), będących nie lada wyzwaniem dla miłośników biegania. Trasa poprowadzona jest przede wszystkim ścieżkami leśnymi, w tym także przez teren Czech, gdzie zorganizowany będzie jeden z punktów żywieniowych.

Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 7 godzin. Biegnąc, zdobywa się dodatkowe punkty w "Montrail - Lidze Biegów Górskich". www.biegigorskie.pl

Organizatorem imprezy jest Powiat Wałbrzyski, który powierzył realizację zadania Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej w Wałbrzychu (TKKF) we współpracy z Wałbrzyskim Klubem Biegacza.

Zapisy w dniu udziału lub pod adresem: http://www.zielonesudety.com.pl/index.php/zapisy

Patronat honorowy na biegiem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń i Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Maratonowi będą towarzyszyły zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, swoimi umiejętnościami pochwalą się młodzi sztangiści, w tym brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc. Będzie można skosztować dobrych ciast oraz zapoznać się także z ofertą turystyczną i gastronomiczną Ziemi Wałbrzyskiej; nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group