• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:01
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3140
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Już w sobotę „Kolory prawosławia–Polska” i warsztaty chóralne

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 stycznia 2014, 10:50
Autor: red
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Kolory Prawosławia – Polska” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i z błogosławieństwem Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

25 stycznia 2014 roku o godzinie 18.00 ośrodek na Piaskowej Górze – wystawie towarzyszyć będą wykład Iriny Bolszakowej pt. „Ślady Misji Cyryla i Metodego na ziemiach Dolnego Śląska” oraz warsztaty chóralne pod okiem Anny Andrianowej. Wstęp na wernisaż tylko z zaproszeniami. Wystawę będzie można oglądać od 27 stycznia do 7 lutego.

Program warsztatów chóralnych:

Warsztaty obejmują podstawy emisji głosu i teorii śpiewu (w pigułce) oraz wprowadzenie do tradycji śpiewu cerkiewnego.
W tradycji słowiańskiej śpiew jest polifoniczny (wielogłosowy), każdy typ głosu będzie dzielony na 3 głosy tj. soprany, alty, basy i tenor (z własną linią melodyczną).

Wykonywane będą utwory z Liturgii Jana Chryzostoma (odpowiednik mszy katolickiej) i liturgii godzin (wieczernic i utrienii). Śpiew będzie się odbywał w języku cerkiewnosłowiańskim.

25.01 – godz. 10.00 – 13.00 (z przerwą) 1-sza część warsztatów chóralnych.
26.01 – godz. 16.00 – 19.00 (z przerwą) 2-ga część warsztatów chóralnych.

Miejsce: Wałbrzyski Ośrodek Kultury ul. Broniewskiego 65a, Piaskowa Góra.

Zapisy przyjmowane są do piątku, 24 stycznia pod adresem mailowym: kamila@wok.walbrzych.pl z podanymi danymi: imię, nazwisko, wiek, nr telefonu.

Organizatorami wydarzenia są: Orthphoto.net, Wałbrzyska Prawosławna Parafia pw. Wszystkich Świętych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Partner: Qubus Hotel w Wałbrzychu.

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group