Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3313
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Karatecy znów z medalami

Środa, 12 czerwca 2019, 13:27
Aktualizacja: 13:31
Autor: PAW
Wałbrzych: Karatecy znów z medalami
Fot. użyczone
8 czerwca karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" z Wałbrzycha wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Radzionkowa, które odbywają się w ramach Śląskiej Ligii Karate. Do Radzionkowa pojechało 7 karateków z Sobięcina, a wrócili z 4 medalami, w zdobyli tym 2 złota, srebro i brąz.

Na najwyższym stopniu podium stanęło rodzeństwo Julia Obuchowska w kategorii Młodziczki Młodsze (12-13 lat) powyżej 50 kg, oraz Dominik Obuchowski w kategorii Kadet (16-18 lat) poniżej 75 kg. Oboje stoczyli bardzo dobre walki i pomimo naprawdę mocnych i dobrych przeciwników oboje wygrali swoje walki dzięki dużemu doświadczeniu przez zdobycie dwóch wazari, czyli dwa razy po pół punktu.

Srebrnym medalem może się pochwalić Mateusz Mielnik startujący w kategorii Młodzik Młodszy (12-13 lat) poniżej 45 kg. Mateusz jak zwykle trafiał tutaj na dużo od siebie wyższych przeciwników, a swoje walki wygrywał przez wskazania sędziów. W finale musiał jednak uznać wyższość przeciwnika, który okazał się zarówno większym, jak i bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Brąz z Radzionkowa przywiózł najmniejszy z ekipy UKKS OBI Maciej Czech startujący w kategorii Chłopcy (8-9 lat) poniżej 24 kg. Maciej walczył bardzo dobrze, wykonywał wszystkie polecenia i podpowiedzi trenera, niestety nie udało się dotrzeć do finału.

Wszyscy zawodnicy wykonali założone cele. To był już ostatni start w sezonie 2018/2019, teraz jeszcze obóz sportowy i wakacje dla większości karateków. Jedynie jeszcze Dominik Obuchowski nie będzie miał wolnego. Przed nim jeszcze najważniejsze zawody w życiu. W dniach 26-29 czerwca wystartuje on w Mistrzostwach Europy w czeskiej Pradze, więc to ostatni ciężki okres przygotowań przed nim.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group