klasa A: Karolina zatrzymała lidera, a Venus wicelidera

Poniedziałek, 23 maja 2011, 19:32
Aktualizacja: 19:34
Autor: MDvR
W meczu Skalnika i Gwarka padł remis 4:4
W ostatniej 26. kolejce spotkań punkty pogubiły dwie czołowe ekipy piłkarskiej klasy A. LKS Bystrzyca Górna zremisował 2:2 z Karoliną Jaworzyna Śląska, gorzej poszło Sudetom Dziećmorowice, które przegrały 3:5 z Venusem Nowice i powiększyły swoją stratę do lidera do 8 punktów.

Szósta w stawce Karolina Jaworzyna Śląska była bliska, aby wywieźć z Bystrzycy Górnej komplet punktów. Po bramce Ignatowicza z 8 min. meczu goście prowadzili 1:0. Szybko nadeszło jednak wyrównania, w 21 min. Łysoń pokonał bramkarza przyjezdnych i było 1:1. Radość z remisu nie trwała jednak długo, pięć minut później Myśliński wyprowadził znów jaworzynian na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się porażką lidera, w doliczonym czasie gry z rzutu karnego do remisu po 2 doprowadził Konefał.

W rywalizacji Venusa i Sudetów wynik rozstrzygnął się już do przerwy. Po czterech golach Roberta Charytanowicza i jednej bramce Włodarczyka gospodarze prowadzili po pierwszych 45 minutach 5:1 – dla zawodników z Dziećmorowic trafił z rzutu karnego Jaśkiewicz. Po zmianie stron ten sam piłkarz ponownie wykorzystał jedenastkę, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem trzecią bramkę dla Sudetów strzelił Osiecki.

Niemniej dramatycznie było w meczu trzeciego w tabeli Skalnika Czarny Bór z piątym Gwarkiem Wałbrzych. Do szatni obie drużyny schodziły przy pewnym prowadzeniu gości z Wałbrzycha w wymiarze 4:1. Spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów i rezultatem 4:4. Więcej o tym pojedynku piszemy tutaj.