Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kiedy korzystając z soczewek, warto skorzystać z okularów i odwrotnie?

Piątek, 18 czerwca 2021, 6:30
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Kiedy korzystając z soczewek, warto skorzystać z okularów i odwrotnie?
Fot. użyczone
Okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe to skuteczne metody korekcji wzroku, pozwalające na przywrócenie ostrości wzroku u osób z krótko – i dalekowzrocznością, prezbiopią oraz astygmatyzmem. Każda z tych metod korekcji wzroku ma swoich zwolenników, nie brakuje także osób, które korzystają zamiennie z okularów i soczewek kontaktowych. Kiedy naprzemienne stosowanie okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych jest uzasadnione?

Zamiana soczewek kontaktowych na okulary

Soczewki kontaktowe uznawane są za niezwykle komfortową metodę korygowania wad wzroku. Idealnie sprawdzają się u osób prowadzących aktywny tryb życia czy uprawiających sport. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy soczewkami jednodniowymi a soczewkami o dłuższym trybie noszenia, istnieje możliwość dopasowania soczewek do trybu życia. Osoby prowadzące dość regularny tryb życia, które mają możliwość oczyszczania soczewek i przechowywania ich w odpowiedni sposób, mogą bez obaw nosić soczewki miesięczne. Natomiast w przypadku braku takiej możliwości warto wybrać jednorazowe soczewki jednodniowe, które po zdjęciu należy wyrzucić.

Kiedy osoba używająca soczewek kontaktowych powinna rozważyć możliwość sięgania po okulary? Prawie wszystkie komplikacje związane z noszeniem soczewek kontaktowych są spowodowane złą higieną i przechowywaniem soczewek. Odpowiednio użytkowane soczewki kontaktowe nie powinny przyczynić się do podrażnień oczu. Wykonane są z nowoczesnych materiałów, które w wystarczającym stopniu nawilżają powierzchnię gałki ocznej i przepuszczają tlen. Niedopatrzenia w pielęgnacji soczewek może powodować podrażnienie, zapalenie spojówek, zespół suchego oka i inne niewygodne problemy z oczami.

Czyszczenie i dezynfekcja soczewek kontaktowych może być skomplikowane i niewygodne w sytuacji, gdy przebywamy długo poza domem, dużo podróżujemy, pracujemy w nieregularnych godzinach. Osoby mając problem z odpowiednim użytkowaniem soczewek mogą sięgać po okulary korekcyjne. Kolejna sytuacja dotyczy wystąpienia podrażnienia oczu podczas stosowania soczewek, np. u osób cierpiących na alergie czy infekcje oczu. Wówczas warto na kilka dni dać odpocząć oczom od soczewek kontaktowych. O czasowej zamianie soczewek kontaktowych na okulary musimy pomyśleć także wówczas, gdy udajemy się do szpitala na zabieg operacyjny.

Jednodniowe soczewki kontaktowe dzienne oraz o przedłużonym trybie noszenia, pozwalające na skorygowanie rozmaitych wad wzroku, można zakupić na stronie https://www.bezokularow.pl/soczewki-kontaktowe. Ponadto dostępne są płyny do czyszczenia soczewek i pojemniczki do przechowywania, a klienci mogą liczyć na ekspresową wysyłkę i atrakcyjny program lojalnościowy.

Zamiana okularów na soczewki kontaktowe

Dla osób prowadzących aktywny tryb życia, soczewki kontaktowe dają większą swobodę i elastyczność, aby cieszyć się ulubionymi zajęciami. Soczewki są lżejsze i wygodniejsze niż okulary, co oznacza, że można biegać i poruszać się z większą łatwością. Nie będą też kolidować z nakryciami głowy, wymaganymi bądź wskazanymi przy wielu aktywnościach fizycznych. Uprawianie sportu jest zatem tą sytuacją, w której nawet najbardziej zagorzali zwolennicy okularów powinni rozważyć noszenie soczewek kontaktowych. Dotyczy to zwłaszcza pływania, które jest niemożliwe w okularach korekcyjnych. Wybierając soczewki kontaktowe na basen należy pamiętać, by były to soczewki jednodniowe, które po wyjściu z wody należy wyrzucić. Nie zaleca się natomiast stosować soczewek wielokrotnego użytku i przepłukiwać ich po wyjściu z basenu.

Noszenie okularów korekcyjnych może być nieco uciążliwe przy określonych warunkach pogodowych. Opady deszczu czy śniegu sprawiają, że na szkłach osadzają się kropelki wody, ponadto okulary mogą parować. A to wpływa negatywnie na komfort widzenia.

Osoby, które zdecydują się na zakup okularów korekcyjnych, mogą skorzystać z bogatej oferty okularów dostępnej w sklepie internetowym https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne. W sklepie znaleźć można modne oprawki okularowe oraz szkła w atrakcyjnych cenach, a klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group