Czytających: 3707

Wałbrzych/REGION: Kinderki z Wałbrzycha mistrzem Dolnego Śląska

Środa, 16 czerwca 2021, 12:16
Aktualizacja: 12:18
12 czerwca w Miliczu odbył się wojewódzki finał turnieju Kinder+Sport w mini siatkówce dziewcząt (kategoria trójek). Ta data zostanie zapisana już na zawsze w historii klubu – UKS Kinder Volleyball Wałbrzych po raz pierwszy zdobył w tych rozgrywkach złoty medal!

Przez 8 lat istnienia sekcji mini siatkówki, UKS Kinder kilkukrotnie ocierał się o złoty medal zdobywając w różnych kategoriach wiekowych 3 srebrne i 3 brązowe medale. W końcu się udało. Zespół w składzie Gabriela Paterek, Maria Chuchro, Maria Gazda, Nadia Tomczyk i Emilia Ilska pod czujnym okiem trenera Piotra Wierzbickiego, pokonał wszystkie zespoły w wielkim finale wojewódzkim! Oprócz historycznego złota, 12-letnie adeptki siatkówki wywalczyły sobie tym wynikiem bilety na finały mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec Sierpnia w Zabrzu. To właśnie popularne „kinderki” z Wałbrzycha wraz z zespołem ze Świdnicy będą reprezentować województwo Dolnośląskie w finałach.

Nie jest to jedyny sukces młodych siatkarek i siatkarzy z Wałbrzycha w tym sezonie. W tej samej kategorii wiekowej zespół chłopców wywalczył brązowe medale, a rok młodsi koledzy w kategorii siatkarskich dwójek powtórzyli ten wynik.

Mistrzynie Dolnego Śląska w mini siatkówce i finalistki Mistrzostw Polski – siatkarskie „trójki” (rocznik 2009): Maria Gazda, Maria Chuchro, Nadia Tomczyk, Emilia Ilska, Gabriela Paterek. Trener Piotr Wierzbicki.

Brązowi medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w mini siatkówce – siatkarskie „trójki” (rocznik 2009): Fabian Cerek, Szymon Nackowski, Marcel Ostrowski, Jan Zieliński, trener Piotr Wierzbicki.

Brązowi medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w mini siatkówce – siatkarskie „dwójki” (rocznik 2010): Trener Bartosz Wesołowski, Natan Wyszowski, Paweł Olejnik, Karol Piątkowski, Jakub Maliborski, Maciej Dąbrowski, Maciej Łatka, trener Piotr Wierzbicki.