Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kino bambino

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 29 września 2009, 10:12
Aktualizacja: 14:12
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. DW
Zaciemniona sala, film wyświetlany przez projektor na dużym ekranie oraz wygodne pufy nie zdołały skusić dzieci do przyjścia dziś popołudniu do Biblioteki Pod Atlantami.

Pracownicy działu dziecięcego biblioteki wkładają dużo wysiłku w to, by zorganizować czas czytelnikom. Oprócz spotkań z autorami, dyskusyjnego klubu książki, w bibliotece obejrzeć można też ekranizacje ulubionych powieści. Dziś były to „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” z 2005 roku, w reżyserii Andrew Adamsona. Film powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C.S. Lewisa opowiadających o walce dobra ze złem.
Niestety, jak się okazało, nie ma chyba aż tak wielu zwolenników, ponieważ na projekcji zjawiło się tylko czworo dzieci.

- Zwykle pojawia się około 20 osób – mówi Justyna Szczęsna, pracownica działu dziecięcego. – Na pokaz przyjść mogą dzieci z całego miasta, mamy nawet specjalne zaproszenia, które wręczamy czytelnikom. - Następny seans planujemy za miesiąc – informuje Monika Majewska, bibliotekarka – tym razem będzie to któraś z części Harry' ego Pottera, nie zdecydowaliśmy jednak jeszcze, która.

Projekcje to dobra okazja do obejrzenia filmu, zwłaszcza, że pokazy są darmowe, a sala zaciemniona zupełnie jak w kinie. - Brakuje nam tylko popcornu – śmieje się Justyna Szczęsna.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group