Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Beniaminek zatrzymuje Podgórze

Środa, 28 października 2009, 9:33
Aktualizacja: 9:40
Autor: Sławomir Jaśkiewicz
W 11 kolejce piłkarskiej klasy „A” Podgórze Wałbrzych uległo u siebie Zrywowi Gola Świdnicka 3:4. Podopieczni Daniela Kłosowskiego przegrali to spotkania na własne życzenie, bowiem dwie z czterech strzelonych przez Zryw bramek stracili po koszmarnych błędach formacji defensywnej. Warto wspomnieć, iż arbiter podyktował w tym meczu cztery rzuty karne, po dwa dla każdej z drużyn.

W drużynie Podgórza zabrakło trzech podstawowych graczy: pauzującego za czerwoną kartkę Daniela Kłosowskiego, Artura Borowiaka oraz Łukasza Pytlewskiego. Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane. W 7 minucie meczu swoich sił pod bramką rywali próbował Paduch, ale jego strzał powędrował minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później po rzucie rożnym gości, jeden z zawodników miejscowych zagrał piłkę ręką. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę, a rzut karny na bramkę zamienił Charytanowicz. Dwie minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Łysakowski, ale jego uderzenie głową powędrowało obok bramki przyjezdnych. W 23 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sobolewskiego, piłka trafiła w rękę jednego z zawodników gości. Arbiter główny za to zagranie podyktował rzut karny, który na bramkę wyrównującą zamienił Bródka. Podopieczni trenera Kłosowskiego próbowali pójść za ciosem i w 32 minucie meczu dopięli swego. Po podaniu Oskwarka, piękną bramkę z 20 metrów zdobył „Łysy”. Radość miejscowych trwała zaledwie 120 sekund. Wtedy to zespół beniaminka doprowadził do remisu. Katastrofalny błąd przy utracie tej bramki popełnił Hertmanowicz. W 44 minucie przyjezdni zdobyli kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę z 16 metrów zdobył jeden z zawodników Goli. Kolejny błąd w tej sytuacji popełniła formacja defensywna Podgórza, która pozostawiła zawodnika gości bez opieki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków wałbrzyszan. Jednak ani Sajdak, ani Sobolewski, ani Oskwarek nie potrafili doprowadzić do wyrównania. W 63 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny, ale tym razem dla przyjezdnych. Wprowadzony chwilę wcześniej Sędłak, sfaulował w polu karnym zawodnika Zrywu. Jedenastkę na bramkę tym razem zamienił Szustka. Po utracie tego gola, miejscowi ruszyli do ataków, ale przez długi okres czasu nie potrafili umieścić piłki w siatce rywala. Ta sztuka udała się dopiero w 89 minucie. Wtedy to sędzia po kolejnym zagraniu ręką zawodnika gości w swoim polu karnym, wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łysakowski, który tą bramką ustalił wynik spotkania na 4-3 dla Zrywu.

Podgórze Wałbrzych – Zryw Witkowski Gola Świdnicka 3-4 (2-3)
0-1 Ryszard Charytanowicz (11 k.)
1-1 Robert Bródka (23 k.)
2-1 Marcin Łysakowski (32)
2-2 Piotr Krygier (34)
2-3 Przemysław Borys (44)
2-4 Damian Szustka (63 k.)
3-4 Marcin Łysakowski (89 k.)
Podgórze: Wtulich – Łuszczyk (71 Ajchel), Hertmanowicz, Bródka (84 Łungowski), Sobolewski – Boruszewski (55 Sędłak), Sajdak, Michalak (46 S.Jaśkiewicz), Paduch – Oskwarek, Łysakowski