Czytających: 4486

Wałbrzych, Podgórze: Klasa A: Gwarek znów wygrywa trzema bramkami

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 10:34
Aktualizacja: 14:56
Piłkarze A–klasowego Gwarka Wałbrzych wygrali w miniony weekend z Grodnem Zagórze Śląskie 4:1. Zielono–czarni pomimo zwycięstwa wciąż tracą do lidera z Żarowa 4 oczka.

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla ekipy z Jagiellońskiej. Już w 3 minucie, po faulu na Bylickim, Marcin Michnicki zdobył gola z rzutu wolnego, uderzając w krótki róg bramki bronionej, tym razem przez Dominika Krzysika. Przez kolejnych kilkadziesiąt minut przewagę wciąż mieli gospodarze, ale bramkę wyrównującą mogli zdobyć goście. W 43 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Michalak. Rewelacyjnie w tej sytuacji zachował się Grzegorz Hamerski, który wybronił uderzenie gracza z Zagórza Śląskiego.

Druga część meczu rozpoczęła się od nokautującego uderzenia Gwarka. W 58 minucie do siatki Grodna trafił Bylicki. Wykorzystał on doskonałe dośrodkowanie Helmi Abida. Minęło 7 minut, a było już 3:0. Tym razem strzelając z 16 metrów, Krzysika pokonał Marcin Michnicki. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 70 minucie podwyższyli wynik spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie futbolówkę do bramki skierował Łukasz Piątek.

Dopiero w tym momencie ekipa z Jagiellońskiej odpuściła przeciwnikom, którym to udało się zdobyć honorowego gola. W 82 minucie Grzegorza Hamerskiego z rzutu wolnego pokonał Dawid Aftyka.

Gwarek Wałbrzych - Grodno Zagórze Śląskie 4:1 (1:0)
Gwarek: Hamerski - Kłodawski, Botwina, Borowiak, Szczurek, Bylicki, Waszak, Michnicki Marcin, Siczek, Mucha, Piątek oraz Sysiak, Świder, Abid i Świeży
Grodno: Krzysik D, Michalak K, Aftyka, Byrski, Zwoliński, Inglot, Fedycki, Pawlak, Michalak P, Werstler, Olejko oraz Ryl, Raczykowski, Majcherczyk i Wiśniewski