Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4633
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: KO ma większość w Radzie Miasta

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 8:48
Aktualizacja: 9:04
Autor: PAW
Wałbrzych: KO ma większość w Radzie Miasta
Fot. red
Jak wskazują wyniki wyborów do Rady Miasta Wałbrzycha, Koalicja Obywatelska będzie miała 17 radnych, a Prawo i Sprawiedliwość nadal pozostanie w opozycji z 6 radnymi.

Wyniki wyborów do Rady Miasta wskazują, że w tej radzie proporcje zostaną zachowane jak było w poprzedniej kadencji. Jedyna zmiana polega właściwie tylko na tym, że PiS teraz będzie miał o jednego radnego więcej. Należy też pamiętać, że nowa Rada będzie liczyć 23, a nie jak dotychczas, 25 radnych. Lewica, ani Trzecia Droga nie wprowadzili radnych do składu nowej Rady Miasta.

Na KWW Koalicja Obywatelska zagłosowało w naszym mieście 18 tysięcy 516 osób (59, 93 procent).

Do Rady Miasta dostali sie z listy KO: Roman Szełemej (zastąpi go prawdopodobnie Michel Liguz), Małgorzata Langner-Torbus, Rafał Glapiński, Małgorzata Wiłkomirska, Mariusz Kalinowski, Anatol Szpur, Agnieszka Sznajder, Mateusz Rosiak, Ryszard Nowak, Krystyna Olanin, Piotr Kwiatkowski, Mariusz Kotarba, Alicja Rosiak, Krzysztof Kalinowski, Wiesław Bielawski, Grzegorz Górowski, Marcin Urych.

Z KWW Prawo i Sprawiedliwość w nowej Radzie zasiądą: Tomasz Maciejowski, Renata Wierzbicka, Rafał Kiercz, Piotr Sosiński, Anna Adamkiewicz, Beata Mucha.

Twoja reakcja na artykuł?

24
32%
Cieszy
2
3%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
5%
Smuci
3
4%
Złości
41
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group