Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobierce łąk w Mieroszowskim Centrum Kultury

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Niedziela, 22 listopada 2009, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: EG
Fot. EG
W piątek wieczorem odbył się w Centrum Kultury w Mieroszowie wieczór artystyczny Andrzeja Niżewskiego.

Wieczór miał podwójny charakter, jak podwójny charakter ma twórczość boguszowianina – poety i malarza. Zaprezentowane więc zostały przez Grupę Poetycko - Artystyczną ERRATO z Wałbrzycha: Wiesławę Kamińską i Lidię Gil nowe wiersze Andrzeja Niżewskiego. To doskonała dawka poezji.

W przygotowaniu jest tomik autora, który będzie wydany przez Komitet Organizacyjny Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Publiczność mogła także obejrzeć retrospektywną wystawę prac plastycznych Andrzeja Niżewskiego, razem 31 obrazów od najwcześniejszych do najnowszych.

Wieczór prowadził komisarz wystawy Henryk Hnatiuk. Muzyką ubarwili Kasia i Daniel Chołujowie uczący się gry w ognisku muzycznym w Wałbrzychu. Na spotkanie z Andrzejem Niżewskich przybyli samorządowcy i przyjaciele z Mieroszowa, Walimia, Boguszowa–Gorców, Wałbrzycha oraz liczna grupa młodzieży z gminazjum w Mieroszowie.

- To są dzieci recytujące, które przyszły z nauczycielem języka polskiego w naszym gimnazjum Zbigniewem Szpargałą oraz dzieci malujące, które przyszły pod opieką nauczycielki plastyki Henryki Stopki. Z panem Andrzejem Niżewskim jesteśmy zaprzyjaźnieni. Był gościem w naszej szkole – mówi dyrektor gimnazjum w Mieroszowie Bożena Filipowska.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group