Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4726
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejna odsłona "Bezpiecznych Piątków"

Niedziela, 11 listopada 2012, 15:51
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Kolejna odsłona "Bezpiecznych Piątków"
Fot. użyczone
Po raz kolejny w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu odbyło się spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne Piątki” realizowanego przez Szkolną Formację Obrony Cywilnej pod opieką Szczepana Dębowskiego.

Tym razem prelegentami byli przedstawiciele Straży Miejskiej Wałbrzych. Inspektor Norbert Landzberg i Starszy Strażnik Adela Łuc omówili główne założenia istnienia Straży Miejskiej, tj. utrzymywanie porządku publicznego i bezpieczeństwa ludzi. Omówione zostały zagadnienia dotyczące zarówno zakresu terytorialnego funkcjonowania Straży Miejskiej jak i formy działań prewencyjnych i dyscyplinujących.

Niewątpliwą atrakcją były pokazy samoobrony wraz z instruktażem. Respekt natomiast wzbudzały prezentacje sytuacji zastosowania środków przymusu bezpośredniego i pośredniego. Wszystkie te działania mają na celu ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych. W formie pokazowej zostały przedstawione sytuacje konwojowania dokumentów, przedmiotów wartościowych lub pieniężnych dla potrzeb gminy.

Strażnicy miejscy zrelacjonowali metody i formy współdziałania z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych. Poruszony zostały także temat nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za popełnione wykroczenia, do których zaliczyć należy m.in. nieprawidłowe parkowanie samochodu, nadmierną prędkość, spalanie śmieci, nie utrzymywanie czystości na posesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group