Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4844
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Kolejne mistrzostwa w Czarnym Borze

Poniedziałek, 20 czerwca 2022, 11:21
Aktualizacja: 12:24
Autor: red
powiat wałbrzyski: Kolejne mistrzostwa w Czarnym Borze
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosława Potapowicza, Wójta Gminy Czarny Bór i Członka Zarządu Polskiego Związku Biathlonu Adama Góreckiego oraz trenerów UKN Melafir Czarny Bór: Jerzego Szydy i Roberta Szczepaniaka. W konferencji udział wzięli także zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór: Julia Tomasiak oraz Kamil Wodziak.

Organizatorami zawodów są: Polski Związek Biathlonu, UKN Melafir Czarny Bór, Gmina Czarny Bór.

Tematem konferencji były zaplanowane w dniach 27-30 czerwca Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Impreza ta podobnie jak rok temu odbędzie się na stadionie Melafiru w Czarnym Borze. Będzie to druga impreza zaliczana do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska – Lato 2022”.

Wydarzenie rozpocznie się treningami oficjalnymi w poniedziałek 27 czerwca. W następnych trzech dniach rywalizacja toczyć się będzie w biegu indywidualnym, sprincie oraz mass starcie i sztafecie. Medale przyznawane będą w pięciu kategoriach wiekowych – od seniora po młodzika młodszego.

Zapisy otwarte będą do 24 czerwca do godziny 12:00 pod linkiem https://www.biathlon.bgtimesport.pl/zawody.
Podczas oficjalnego otwarcia zawodów 28 czerwca o godz. 11:45 w Czarnym Borze zostanie również oficjalnie uruchomiona nowa strzelnica.

Rok temu po tytuły mistrzowskie sięgali Monika Hojnisz-Staręga (indywidualny, sprint, mass start), Grzegorz Guzik (indywidualny), Konrad Badacz (sprint) oraz Andrzej Nędza-Kubiniec (mass start).

Powiat Wałbrzyski jest współorganizatorem zawodów i już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom!

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
5
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group